Новини
Автоновини
Київ

У Києві вперше за 28 років почали вимірювати трафік: столиця України – на 12 місці у світі за затримками


Така висока позиція Києва в рейтингу затримок трафіку від компанії TomTom є закономірністю останніх тенденцій зростання рівня автомобілізації. До того ж, водії не завжди дотримуються ПДР, росте число порушень, пов’язаних із неправильно припаркованими авто.

Про це повідомили у Київській міській раді.

Світовий рейтинг затримок трафіку. Київ - на 12 місці

У жовтні 2019 року за дорученням міського голови Києва Віталія Кличка запрацювала координаційна група з планування та поліпшення міського трафіку Kyiv Traffic Group.

Було вжито термінових заходів. Зокрема, з листопада 2019 у Києві збільшили кількість евакуйованих авто, припаркованих із порушенням правил, у 10 разів.А вже в найближчому майбутньому буде діяти автоматизований контроль оплати вартості паркування автомобілів.

Також із жовтня 2019 року спільно з патрульною поліцією розчищено смугу громадського транспорту. Як наслідок цього – міський громадський транспорт поїхав у 3 рази швидше.

Окрім цього, у столиці обмежили в’їзд в місто вантажного транзитного транспорту: із жовтня 2019 року в’їзд до Києва в години пік обмежили на двох напрямках.

У 2020 році міська влада планує заглибитися в питання моніторингу міської мобільності і впливати на проблеми точково: оптимізувати роботу світлофорів, усувати «вузькі місця» тощо. Для цього створюється спеціальна платформа моніторингу та оцінки, яка дозволить нам повною мірою управляти ситуацією на дорогах Києва.

Планується, що система пріоритетів у транспортній інфраструктурі Києва має бути наступною: пішохід – велосипедист – громадський транспорт – автомобіль.