Новини
Новини Київської області
Культура

У Києві презентували навчальну виставку про тих, хто рятував євреїв за часів Голокосту


11 вересня у столиці України була представлена навчальна виставка «По велінню серця. Аспекти спасіння на окупованих радянських територіях у роки Голокосту». Вона розповідає історії про тих, хто рятував євреїв в Україні, Литві й Білорусі та розрахована для використання на заняттях (уроках) у старших класах шкіл та у вищих навчальних закладах.


Про це повідомляє Радіосвобода.

Виставка створена Національним меморіалом катастрофи і героїзму «Яд Вашем» (Ізраїль). На українську мову перекладена фахівцями Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (Україна).

Виставка є мобільною, як зазначив координатор освітніх програм у міжнародній школі вивчення Голокосту Фредерік Драчинський, а отже, є доступною для демонстрації у навчальному процесі.

«Це люди, які отримали звання «Праведник народів світу», мали різні національності та релігійні уподобання, це були вихідці з різних соціальних прошарків, з різним рівнем освіти – немає «стандартного праведника», люди мали різні мотивації, щоб рятувати євреїв. Наша виставка переповідає історії людяності і добра у складні, трагічні часи Голокосту», – зазначив фахівець.

Звання «Праведник народів світу», за даними «Яд Вашему», отримали понад 2500 українців за порятунок євреїв у часи Другої світової війни.