Новини
Повітря
Київ

У Києві показник забруднення повітря майже втричі перевищує норму


При нормі 0–50 середній індекс AQI в українській столиці сьогодні становить 127 пунктів.

15 березня рівень забруднення атмосферного повітря у Києві знову зашкалює. За даними SaveEcoBot, середній індекс AQI по місту сьогодні становить 127 пунктів. Проте у більшості районів він навіть сягає відмітки у 152-154 пункти, тобто перевищує норму майже втричі.

Скрін з SaveEcoBot

А от у рейтингу IQ Air, показник AQI у Києві станом на 15 березня становить 102 AQI PM2.5. Проте й це є небезпечним, особливо для вразливих груп. При таких показниках рекомендують на вулиці користуватися масками, обмежити фізичні активності на свіжому повітрі та не відкривати вікна.


Скрін з IQ Air

Як писав «Погляд», у Києві проблеми з якістю повітрям спостерігаються вже тривалий час. Наприкінці лютого гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин на окремих вулицях міста були перевищені в кілька разів.

До слова, за рік пандемії викиди CO₂ у світі знизилися на 7%, проте після того, як заборони були зняті, і в міру зростання економічної активності, викиди в світі дуже швидко відновилися.

Нагадаємо, Bloomberg опублікував рейтинг найбільших країн – забруднювачів повітря.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.