Новини
Екологія
Повітря
Київ

У Києві погіршився стан повітря


Столиця України потрапила в топ-25 міст світу із найбруднішим повітрям.

Фото: pixabay.com

Якщо влітку якість повітря в Києві була в межах норми, то восени ситуація почала змінюватися.

Скрін з SaveEcoBot

Згідно з даними SaveEcoBot, станом на 16 вересня середній показник якості повітря в столиці становить 52. Проте в чималій кількості столичних районів індекс AQI знаходиться в межах 60–90 пунктів. Найгірша ситуація на Дарниці (вулиця В. Сосюри), там показник якості повітря досяг позначки – 116.

Скрін з SaveEcoBot

Норма індексу якості повітря вважається в межах 0-50 пунктів.

Натомість у рейтингу IQ Air, яка веде постійний моніторинг якості повітря, 16 вересня столиця України посіла 23-е місце.

Скрін з IQ Air

Нагадаємо, навесні повітря Києва стало найбруднішим у світі.

За даними компанії, середній індекс AQI у Києві становить 72, а головний забруднювач повітря - PM2.5 (мілкодисперсний пил. – Погляд). За нормами ВООЗ, середньодобовий рівень РМ2.5 повинен становити не більше 25 мкг/м³. В українській столиці він, на щастя, поки що 22.1 мкг/м³. Проте експерти все одно радять сьогодні киянам закрити вікна, щоб уникнути забруднення зовнішнім повітрям, а чутливим групам населення - зменшити навантаження на відкритому повітрі.

Скрін з IQ Air

За інформацією ЦГО ім. Б. Срезневського, у період з 8 по 14 вересня 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення за середньодобовими концентраціями гранично допустимих значень. Зокрема, завислих речовин (пилу), діоксиду сірки, діоксиду азоту, формальдегіду.

Проте загалом, як повідомляють в обсерваторії, порівняно з попереднім тижнем вміст забруднювальних речовин у повітрі міста майже не змінився, більше того - найближчим часом дихати стане легше.

«За прогнозом Укргідрометцентру, на найближчі дні очікуються неоднорідні погодні умови: у середу 16 вересня антициклональний характер погоди сприятиме накопиченню шкідливих домішок у повітрі, а починаючи з четверга прогнозується зміна погоди на циклонічну (посилення вітру, зниження температури повітря, опади), що зумовить зниження забруднення повітря», – повідомляють в ЦГО.

Як повідомляв «Погляд» раніше, Київ потрапив в топ-5 українських міст з найзабрудненішим повітрям. Ситуація із землею в столиці також не найкраща – тут вона входить в топ-6.