Новини
Новини Київської області
Екологія
Київщина-суспільство

У Києві планують створили сортувальну станцію текстилю


Благодійний магазин Ласка вирішив створити сортувальну станцію текстилю, щоб спробувати посприяти вирішенню глобальної екологічної проблеми на місцевому, київському, рівні. Для збору коштів проект проводить кампанію на «Спільнокошті».

Наразі, в Україні немає сортувальних станцій одягу, а переробити можна лише текстиль, який містить мінімум 80% натуральних тканин. Тож вирішенням економічних та екологічних проблем може стати така сортувальна станція.

Благодійний магазин «Ласка» є першим в Україні. Речі, що приносять сюди містяни сортують, 85% з віддають безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продають в магазинах. Вилучені кошти з продажу покривають витрати, а 60% прибутку направляють на соціальні та благодійні проекти.

Лише за рік в магазин передали близько 84 тонн речей 20 000 людей. Враховуючи, що в столиця мешкає близько 3 млн людей, страшно уявити скільки одягу, який вже не потрібен, генерує одне місто.

Майбутня станція має стати основним місцем сортування речей. Для фінансування першого року існування сортувальної станції «Ласці» потрібно 1 500 000 гривень. Проте для тестування ідеї проект планує зібрати на «Спільнокошті» 326 000 гривень.