Новини Київської області
Суспільство

У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям

У колишній резиденції президента-втікача Віктора Януковича у Межигір’ї працює кінологічний центр "Антеус", в якому навчають собак для ЗСУ, психотерапії та роботи з травмованими ветеранами.

У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям - зображення
Фото - Deutsche Welle

Кожна з тварин має свою "професію", корисну для військових або цивільних. Одних тренують розпізнавати на запах вибухівку та протидіяти диверсантам, для цього їх навіть навчили рахувати.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Інших мешканців центру готують до роботи з пораненими військовими та дітьми, які потребують психологічної допомоги. Зокрема, їх вчать правильно контактувати з людьми для каністерапії — реабілітації за допомогою спеціально навчених тварин.

А деякі собаки стануть поводирями та охоронцями для бійців, які втратили на війні зір. Таких собак вчать заспокоювати господаря, повідомляти йому про небезпеку та перешкоди, які він не бачить.

Собаку-поводиря готують протягом року. При цьому, кажуть кінологи, найкраще привчати до конкретної особи не дорослу тварину, а цуценя. Після навчання людину, для якої собака стане компаньйоном, запрошують певний час пожити у кінологічному центрі разом зі своїм новим другом.

До 2014 року в кінологічному центрі "Антеус" готували виключно собак-охоронців для Віктора Януковича. Після його втечі землю, де розташований центр, поки так і не вдалося офіційно оформити у його розпорядження. Стабільного фінансування "Антеус" також немає, тому шукають різні джерела прибутку. При цьому на виховання одного пса потрібно не менше 200 тисяч гривень на рік.

До того ж в Україні немає програми з державної сертифікації таких службових собак, тож для отримання сертифіката кінологам доводиться возити собак на іспити за кордон.

Нагадаємо, поранені захисники відновлюють своє ментальне здоров'я за допомогою різних вправ. У МВС України зокрема показали, як проходить іпотерапія — один із методів психологічної реабілітації.

До терапії залучили десять гвардійців, які проходять медико-психологічну реабілітацію в центрах МВС. Усі – безпосередньо брали участь у бойових діях та мають осколкові поранення кінцівок.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.