Іпотерапія – метод психологічної реабілітації: як поранені гвардійці відновлюють ментальне здоров'я (ВІДЕО)
Поранені захисники відновлюють своє ментальне здоров'я за допомогою різних вправ. У МВС України зокрема показали, як проходить іпотерапія — один із методів психологічної реабілітації.
До терапії залучили десять гвардійців, які проходять медико-психологічну реабілітацію в центрах МВС. Усі – безпосередньо брали участь у бойових діях та мають осколкові поранення кінцівок.
Це пілотна група, оскільки психологи відомства тільки напрацьовують систему та механізми роботи для іпотерапевтів. У найближчому майбутньому планують розширити масштаб та залучити фахівців з усіх куточків України.
Поліцейських, які проходять лікування після поранення, зустрічають кінологи з собаками, і відразу починається процес реабілітації.
Керівник Кінологічного центру Олена Чернілевська-Ісайко ділиться секретами такого лікування.
"Коли пацієнт гладить чотирилапого друга, то і його мозок, і мозок тварини виробляють в рази більшу кількість дофаміну – «гормону щастя». Він зменшує інтенсивність депресивних і неспокійних станів, знижує рівень кров’яного тиску, підвищує стресостійкість. Крім того, наша «мова» знаходиться на кінчиках пальців, тому саме тактильний контакт тут дуже важливий. Загалом каністерапія сприяє нормалізації психічного і фізичного стану людини, допомагає у кризовій ситуації, заспокоює і розслабляє, знижує почуття самотності, допомагає в процесі соціалізації і формуванні соціальної комунікації".
Нагадаємо, що в Україні планують змінити пріоритети в підтримці людей з інвалідністю. Зокрема, уряд хоче надати їм більше економічної самостійності, бо це набагато ефективніше, ніж призначити їй соцвиплати.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.