26.10.2018
Александр Чернышенко 0
Як повідомили у Фастівській міській раді, 24 жовтня 2018 року до Фастівської державної дільничної лікарні ветеринарної медицини звернувся чоловік, який повідомив про загибель кішки.
Як розповів заявник, приїхавши до батьків, які проживають в фастівському мікрорайоні Снігурівка по вул. Бондарівська, 69, він помітив, що кішка виявляє агресивну поведінку. Тварина не була провакцинована проти сказу.
Через деякий час кішка померла, але до того встигла нанести подряпини людям. Труп кішки був направлений до Фастівської районної державної лабораторії ветеринарної медицини для відбору патматеріалу та відправлення його для дослідження на сказ в Центральну випробувальну лабораторію Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві. Наступного дня звідти підтвердили позитивний результат аналізу на сказ зразків-відбитків з трупа кішки.
26 жовтня з цього приводу було скликано позачергове засідання міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Михайла Нетяжука, на якому прийнято рішення ввести карантинні обмеження зі сказу серед тварин на території Фастова, мікрорайону Снігурівка та прилеглій території в радіусі 5 км від місця випадку сказу з метою недопущення розповсюдження збудника сказу на території міста, підтримання стабільної епізоотичної ситуації.
Було затверджено план оздоровчих заходів щодо ліквідації сказу:
1) Прийнято заборону на вивіз і ввезення собак, котів, пушних звірів, на проведення виставок і змагань із залученням тварин в пункті виявлення сказу та прилеглій території на період карантинних обмежень.
2) Управлінню «Держпродспоживслужби» у Фастівському районі доручено провести щеплення собак і котів та при потребі інших сприйнятливих тварин проти сказу.
3) «Фастівському районному мисливсько-рибальському господарству» доручено провести заходи з ліквідації бродячих собак, бездомних котів та рудої лисиці в неблагополучній зоні.
4) Фастівському міжрайонному відділу лабораторних досліджень доручено виявити осіб, які могли контактувати з хворою твариною і направити їх на медичний огляд до Фастівської ЦРЛ, провести відповідну роз’яснювальну роботу серед мешканців мікрорайону та в комітетах самоорганізації населення. Фастівська ЦРЛ має надати антирабічну допомогу особам, які контактували з хворою твариною та особам за епідпоказниками.
5) Керівництву «Фастівська ЦРЛ доручено направити звернення до Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації щодо забезпечення закладів антирабічною вакциною та антирабічним імуноглобуліном.
6) Управлінню освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради доручено забезпечити розміщення при вході в заклади освіти пам’яток про захворювання на сказ.
Визначено термін виконання доручень - до 27 жовтня 2018 року.