Новини
Фастів
Здоров'я

У Фастівській ЦРЛ заявили про готовність протидіяти коронавірусу


У Фастівській Центральній районній лікарні заявили про готовність до госпіталізації, проведення обстеження та лікування хворих з підозрою на коронавірус CОVID-19.

Про це повідомив головний лікар Фастівської ЦРЛ Андрій Герцун.

За його словами, в стаціонарних відділеннях Фастівської ЦРЛ сформований оперативний запас медикаментів та виробів медичного призначення для симптоматичного лікування хворих на коронавірус CОVID-19.

Медпрацівники стаціонарних відділень Фастівської ЦРЛ, до яких можуть бути розміщені хворі з підозрою на коронавірус CОVID-19, забезпечені засобами індивідуального захисту (ізоляційні халати, костюми біозахисту, рукавички, бахали, шапочки, маски із захисним щитком, респіратори).

У відділенні реанімації та інтенсивної терапії Фастівської ЦРЛ в наявності 13 діючих апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень) для хворих з ознаками дихальної недостатності.

Крім того, в резерві Фастівської ЦРЛ є 50 костюмів бактеріального захисту.

Також Андрій Герцун наголосив на необхідності наступних дій в разі виявлення симптомів можливої хвороби:

  • Якщо хворий має симптоми коронавірусу CОVID-19 (найбільш розповсюдженими симптомами є: гарячка, сухий кашель та відчуття втоми, він повинен звернутися до свого сімейного лікаря Фастівського районного та міського центру первинної медико-санітарної допомоги.
  • При відвідуванні медичного закладу, хворий повинен використовувати засіб індивідуального захисту – маску.
  • Госпіталізація хворих з підозрою на коронавірус CОVID-19 в стаціонарні відділення Фастівської ЦРЛ проводиться за направленням сімейного лікаря або в разі доставлення такого пацієнта каретою екстреної допомоги.
  • Діагностика на коронавірус CОVID-19 здійснюється виключно у випадках, що відповідають критеріям, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Серед вимог ВООЗ є не лише симптоми респіраторного захворювання, а й відвідування країн із зафіксованими випадками та контактом із хворою на нову коронавірусну інфекцію людиною. Визначає підозру лише сімейний лікар.
  • В разі підозри виявлення коронавірусу CОVID-19 у пацієнта буде проведено забір матеріалів для відправлення на дослідження до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України.
  • Пацієнти з підозрою на коронавірус CОVID-19, які будуть доставлені до Фастівської ЦРЛ, будуть ізольовані в окремі палати.
  • Таким пацієнтам буде проводитися симптоматичне лікування до підтвердження діагнозу.
  • Хворі на коронавірус CОVID-19 будуть направленні на лікування до інфекційних відділень Боярки – в разі, якщо цедіти, і до Білої Церкви – в разі, якщо це дорослі.
  • Особи, які перебували в контакті з хворим на коронавірус CОVID-19, будуть знаходитись під наглядом сімейних лікарів.

За словами Андрія Герцуна, у відділеннях Фастівської ЦРЛ обмежене відвідування хворих.

Фото Андрія Герцуна.