Новини світу

У Давосі проходить всесвітній економічний форум (ВІДЕО)

Форум триватиме до 19 січня, тема: "Відновлення довіри". Програма складається з чотирьох пріоритетів: "Досягнення безпеки та співпраці в розколотому світі", "Створення робочих місць", "Штучний інтелект як рушійна сила економіки й суспільства".

Сьогодні, 15 січня, стартує Всесвітній економічний форум у Давосі. Політики з-понад 100 країн, бізнесмени та громадські діячі зберуться, щоб обговорити глобальні загрози та виклики. Серед ключових тем безпосередньо фігурує війна в Україні.

Про це повідомляє низка офіційних видань: Reuters, Bloomberg.

Зазначається, що заходи Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) відбудуться протягом 15-19 січня в Давосі (Швейцарія);

Серед учасників понад 60 глав держав та урядів, 40 міністрів закордонних справ, представники основних міжнародних організацій, близько 300 громадських діячів та 1000 компаній.

Повідомляється, що Президент України Володимир Зеленський виступить у Швейцарії 16 січня. Він очолить українську делегацію.

На порядку денному форуму:

  • загрози глобальній безпеці через війну в Україні;

  • збройний конфлікт Ізраїлю з терористами ХАМАСу;

  • подолання проблем в економіці;

  • розвиток штучного інтелекту;

  • створення робочих місць;

  • стратегія клімату.

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) вже 54 роки проходить в центрі швейцарських Альп на гірськолижному курорті Давос.

Форум було започатковано в 1971-му як майданчик для публічних та закритих дискусій світових лідерів, керівників провідних міжнародних організацій, бізнесменів.

Головним предметом для обговорення завжди були гострі теми та події на глобальній арені, питання розвитку економіки, вироблення стратегій та шляхів співробітництва, проблеми екології.

Виступ Зеленського у програмі форуму заплановано на вівторок, 16 січня, з 14:15 до 15:00 (13:15-14:00 за Києвом). Він виступить в рамках дискусійної панелі “Досягнення безпеки та співробітництва у фрагментованому світі”.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що готується представити позиції й можливості України, які є спільними для усіх у світі, хто прагне стабільності та свободи.

"Готуємося до представлення нашої позиції, наших можливостей – спільних можливостей усіх у світі, хто прагне залишити своїм дітям світ, де панує стабільність і має значення свобода. Наші цінності, а не божевілля того чи іншого диктатора".

Зазначається, що 16 січня о 17:30 в Давосі стартує дискусія Ukraine’s Horizons, присвячена ситуації в Україні та подоланню викликів через майже 2 роки протистояння повномасштабній російській агресії.

14 січня у Давосі відбулась четверта зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру. Участь взяли представники 81 країни та міжнародна організація. Під час зустрічі Голова Офісу Президента розповів про наслідки нещодавніх терористичних атак Росії проти українських міст, внаслідок чого були жертви серед цивільних, а також руйнування цивільної інфраструктури.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у п’ятницю, 12 січня, прибув з візитом до Києва. Очікується, що Ріші Сунак оголосить про надання Україні 2,5 млрд фунтів (понад 3 млрд доларів) військової підтримки протягом наступного фінансового року. Пакет допомоги, передбачений на наступний фінансовий рік, який стартує у квітні, включатиме ракети великої дальності, засоби протиповітряної оборони та артилерійські снаряди. Близько 200 млн фунтів стерлінгів буде витрачено на безпілотники, зокрема розвідувальні, ударні та морські дрони дальньої дії.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.