Новини
Екологія
За кордоном

У Данії вбиті через коронавірус норки «повстали з-під землі»


Правоохоронці запевняють, що це природне явище, і присипали «братські могили» тварин додатковим ґрунтом.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в The Guardian.

Туші норок, убитих в Данії через пандемію коронавірусу, піднялися з-під землі. Вбитих тварин закопали на глибині близько одного метра, проте не були враховані інші умови.

«Під час розкладання в тушах можуть утворюватися гази. Це змушує їх трохи розширюватися. У гіршому випадку тіло виштовхує із землі, – уточнили в данській поліції. – Це природний процес, який ми постаралися врахувати, поклавши зверху більше ґрунту».

Варто зазначити, що піщаний ґрунт в Західній Ютландії, де поховали тварин, занадто легкий, тому глибини могил не вистачило, щоб уникнути цього явища. В результаті поліцейським довелося засипати мертві тільця зверху додатковим ґрунтом.

У поліції додали, що мертві норки представляють лише невеликий ризик для людей, оскільки вірус передається в основному через живих тварин, які «видихають» його у повітря.

Як повідомляв «Погляд», на початку листопада в Данії виявили у норок мутовану версію коронавірусу, у якій вбачали нову загрозу для людей. Тож місцева влада вирішила позбутися бідолашних тварин.

Пізніше масове вбивство норок назвали незаконним, а міністр сільського господарства Даніїї подав у відставку. Опісля стало відомо, що мутований у норок штам коронавірусу зник.