Новини
Всесвіт
За кордоном

У Чумацькому Шляху знайшли 300 млн придатних для життя планет


Нове дослідження додає ключові дані в рівняння Дрейка, яке дозволяє оцінити, скільки світів придатних для життя може існувати в Чумацькому Шляху.

Фото: pixabay.com

Про це повідомляє портал New Atlas.

Міжнародна група вчених з Інституту SETI, NASA та інших організацій визначила, що в нашій галактиці може існувати до 300 мільйонів потенційно придатних для життя планет.

З'ясувати це вченим вдалося завдяки рівнянню, яке було сформульовано доктором Френком Дональдом Дрейком в 1960 році. Воно містить сім змінних, серед яких такі параметри, як кількість зірок, що утворюються в рік у нашій галактиці, частка сонцеподібних зірок, що володіють планетами, та ймовірність зародження життя на планеті з відповідними умовами. Нове дослідження було схоже на попередні, але на цей раз вчені уточнили фактор населеної зони, включивши туди не тільки відстань від зірки, але й кількість світла, яке отримує планета.

В результаті вчені з'ясували, що в Чумацькому Шляху може існувати до 300 мільйонів потенційно населених планет, причому деякі з них знаходяться на відстані 30 світлових років від Землі. Однак це число може бути збільшене або зменшене в міру нашого подальшого розуміння того, як атмосфера планети впливає на її здатність підтримувати рідку воду.

Як повідомляв «Погляд», у жовтні вчені знайшли 24 екзопланети, які більш придатні для життя, аніж Земля.

Також нагадаємо, що в минулому місяці NASA запросило всіх бажаючих долучитися до проєкту «Планетарний патруль» для пошуку нових світів придатних для життя.