Чорнобиль
Події

У Чорнобилі майже за 4 мільярди побудують сховище для ядерних відходів

Відповідний тендер було оголошено ще минулого року, але лише днями АМКУ дав дозвіл на його проведення.

У Чорнобилі майже за 4 мільярди побудують сховище для ядерних відходів - зображення
Фото: pixabay

Відповідний тендер було оголошено ще минулого року, але лише днями АМКУ дав дозвіл на його проведення.

Як свідчать дані на сайті електронної системи публічних закупівель ProZorro та на сайті Антимонопольного комітету України, АМКУ 28 січня 2022 року дозволив провести аукціон з обрання підрядника на будівництво у Чорнобильській зоні сховища для зберігання високоактивних відходів.

Площа сховища для ядерних відходів у Чорнобилі становитиме 5 530 тисяч квадратних метрів.

На споруду планують використати майже 14 тисяч тонн металевих конструкцій. Завершити будівництво підрядник має до кінця листопада 2023 року.

Будівельні роботи виконають на замовлення Центрального підприємства по поводженню з радіоактивними відходами. Йдеться про будівництво у Чорнобилі сховища проміжного зберігання високоактивних відходів, які повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Зазначається, що тендер оголосили ще в серпні минулого року, але дозвіл на його проведення АМКУ надав лише 28 січня після ухвалених рішень щодо чотирьох скарг учасників аукціону.

"Можна стверджувати про наявність у замовника можливості врешті-решт провести вказану соціально важливу закупівлю на конкурентних засадах та убезпечити країну від залежності від РФ", — заявили АМКУ.

Зазначається, що це вже третя спроба замовника провести торги на загальну суму у майже чотири мільярди гривень. Попередні два аукціони були відмінені замовником у зв’язку з численними порушеннями у пропозиціях учасників.

Нагадаємо, журналісти викрили чиновників на розкраданні коштів при будівництві сховища в Чорнобилі. В ЗМІ оприлюднили аудіозаписи наради в кабінеті високопосадовців.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.