Новини
Україна

У червні в Україні з'являться монети номіналом 10 гривень


3-го червня в обіг введуть монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. Про це повідомляє Національний банк України.

"Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", - повідомляє НБУ.

Нацбанк зазначає, що завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

"Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, але й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії, тощо)", - стверджують в установі.

Подробиці про монету читайте ТУТ.