Новини
Боярка

У Боярці завершилась школа професійного розвитку «Youth Matters»


Фото: Леся Калениченко

Молодіжна громадська організація "YMCA Боярка" з 26 по 30 червня вже вдруге запросила молодь віком від 15 до 20 років «прокачати» свої професійні навички. Школа професійного розвитку «Youth Matters 2.0» - це не лише п’ять днів насиченого навчання, а й період нових знайомств та реалізації унікальних здібностей юних хлопців та дівчат.

Авторка: Наталія Андрійченко, проектна менеджерка YMCA Boyarka.

Доволі часто учні старших класів і абітурієнти обирають спеціальність та університет, орієнтуючись на поширені стереотипи, якими переповнений світ професій.  Але не завжди молоді люди мають нагоду поспілкуватися особисто з представниками омріяного фаху, а тим паче спробувати себе в ролі працівника компанії або підприємства.

Активні волонтери «YMCA Боярка» на чолі з президентом організації Вікторією Трофімовою за підтримки ресурсного центру «ГУРТ» та фонду «Всесвітня єврейська допомога» зробили все можливе, щоб майбутнє не здавалося молоді таким туманним і страшним.

Фото: Леся Калениченко

Впродовж чотирьох днів на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення учасники проєкту дізнавалися про правила ефективної комунікації, вчилися працювати в команді, писати резюме та мотиваційні листи. Наприкінці другого дня волонтери «YMCA Боярка» запросили учасників пройти квест «Цілі сталого розвитку ООН», де молодь пробувала у форматі гри вирішити глобальні проблеми людства. Родзинкою третього дня стала інтерактивна бізнес-гра від тренерки Світлани Насирової «Корпорація FORD», де учасники працювали у різних відділах компанії та намагалися потрапити у раду директорів. Окрім того, психологиня ЦСПР Тетяна Бондаренко допомогла молодим людям подолати власні страхи перед проходженням співбесіди, а Вікторія Трофімова та менеджерка проєктів «YMCA Боярка» Наталія Андрійченко організували пробні співбесіди, де учасники змогли закріпити нові знання на практиці.

Четвертий день був про створення й розвиток власного бренду, а також про навички, необхідні людині XXI століття. Розібратися з цими питаннями допомогла тренерка Анна Філь. Завершився четвертий день яскравою фотосесією в парку Перемоги, яку влаштувала талановита фотографиня Леся Калениченко.

Фото: Леся Калениченко

На п’ятий день проєкту «Youth Matters 2.0» до учасників долучилися партнери заходу – представники бізнесу, волонтери та активісти, які влаштували для молоді справжній ярмарок можливостей. Учасники дізналися більше про досвід участі молоді Боярки в «Українська академія лідерства» та в програмі «Агенти волонтерства» від «Ukrainian Volunteer Service», отримали запрошення прогулятися екостежками Боярки від Дмитра Жигінаса. Дехто з партнерів запропонував молоді унікальну можливість: пройти стажування. Дуже вдячні за таку нагоду Києво-Святошинському центру соціально-психологічної реабілітації, перекладачу Вікторії Трофімовій, «YMCA Україна», кав’ярні «RAF», фотографу Марині Шимкович, PR-агенції «2A_Agency», Боярському інформаційному центру та сімейному центру «Family Hub».

Фото: Леся Калениченко

Щасливі та натхненні учасники «Youth Matters 2.0» отримали сертифікати про успішне завершення навчання. Але найголовніше – це безцінний досвід спілкування, співпраці та взаємодопомоги. Навчання в університеті – безумовно важливо, але розвиток так званих soft skills – це те, що необхідно людині впродовж всього життя. Сподіваємось, молодь візьме все найкраще з собою та впевнено вирушить у дорослий світ. Проєкт «Youth matters 2.0» закінчився, але «YMCA Boyarka» працює далі та запрошує всіх охочих стежити за новими подіями на сторінках організації в соціальних мережах Facebook та Instagram. Молодь має значення.