Новини
Боярка

У Боярці відкрили барельєф на честь Івана Чмоли та українських воїнів-оборонців станції


Учора, 30 листопада, в Боярці відкрили та освятили меморіальний барельєф на честь Івана Чмоли. Барельєф також присвячений українським воїнам, які героїчно обороняли станцію Боярка та фастівську залізницю від російсько-більшовицьких окупантів у 1919 році, пише "Пласт - український скаутинг".

У спільноті нагадують історичні події, яким присвячена вчорашня подія. "Після взяття Києва 4 лютого 1919 року, більшовики продовжили наступ у бік Фастова. Уряд України у той час перебував у тимчасовій столиці України — Вінниці. Запеклі бої на станції Боярка тривали з 12 до 15 лютого, Корпусом Січових стрільців Армії УНР командував полковник Іван Чмола, один із засновників Пласту", - пишуть на сторінці.

І зазначають що вчора на відкритті барельєфу були пластуни з різних куточків України, учасники нинішньої російсько-української війни, мешканці Боярки, військовий оркестр.

До пластової акції, зокрема, приєдналися й військово-історичні реконструктори. Вони були одягненими так само, як Українські січові стрільці сто років тому. На подію також завітав рідний онук Івана Чмоли — Богдан (приїхав із Сполучених Штатів Америки).

Створив барельєфі відомий український скульптор Олександр Михайлицький.

Детальніше про подію, фото і відео - ТУТ.