Новини
Біла Церква
Культура
Події

У Білій Церкві визначили проект-переможець реконструкції площі імені Шевченка


5-6 листопада у Білій Церкві відбулося засідання журі відкритого конкурсу на розробку кращого концептуального рішення реконструкції площі ім. Т.Г.Шевченка з визначенням місця розташування пам’ятника Тарасу Шевченку.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Конкурс проводився за ініціативи виконкому Білоцерківської міськради  та місцевого управління містобудування та архітектури, за сприяння та участі Київської обласної організації архітекторів України, відповідно до Програми розвитку комплексного благоустрою Білої Церкви на 2017-2021рр.

Мета конкурсу - розробка та виявлення на конкурсній основі  кращого концептуального рішення реконструкції площі ім. Т.Г.Шевченка  з визначенням місця розташування пам’ятника Кобзарю.

За умовами відкритий конкурс відбувався два дні. Першого дня члени журі оглядали запропоновані роботи, другого - приймали рішення щодо визначення кращого проекту.

Матеріали конкурсних робіт подавалися анонімно, в паперовому конверті, під девізом у формі шестизначного числа. Інформація про авторів конкурсних пропозицій також подавалася в запечатаному конверті та була закодованою. Дані конверти будуть відкриті тільки після підбиття підсумків.

Для участі в конкурсі зареєстровались 6 робіт. Члени журі, до складу якого входили місцеві архітектори, скульптори та художники, а також фахівці з Київського національного університету  будівництва та архітектури, Національного університету «Львівська політехніка», управління ландшафтної архітектури та комплексного благоустрою департаменту містобудування та архітектури м. Київ та присутні депутати міської ради мали змогу висловити своє бачення щодо кожного проекту.

Архітектори запропонували цікаві ідеї, які передбачали створення як традиційних площ із використанням озеленення, фонтанів, лавок, так і облаштування багатофункціональних зон для відпочинку білоцерківців. Деякі проекти мали архітектурні фрагменти. Цікавим рішенням також є запропоновані ідеї створення пам’ятника Кобзареві у молодому віці, адже саме тоді він перебував у Білій Церкві. Один із проектів, на думку виступаючих, не зовсім відповідав вимогам та поставленим завданням, проте мав цікаву ідею створення «площі вишиванки», яка обов’язково має бути відмічена заохочувальним призом.

Недоліками в проектах були названі такі моменти: відсутність місць для парковки автомобілів, не зовсім вдало продумана кольорова гамма, подекуди – масивні вхідні групи та занадто багато елементів, які дробитимуть площу та інші.

Журі акцентовало увагу на необхідності розробки загальної концепції для всієї площі, включаючи навколишні будівлі, а не лише площинної частини. Проект-переможець має вирішувати загальну кольорову гамму, гармонійно перекликатися із ще одним історичним об’єктом міста – Торговою площею.

6 листопада,  за підсумками засідання журі, шляхом таємного голосування було визначено проекти, які посіли перше, друге та третє місце.

Отримавши найбільшу кількість голосів перше місце посів проект авторів-архітекторів - Омеляненко Василя та Омеляненко Євгена з Білої Церкви.

Ось так виглядає проект-переможець:

Друге місце зайняв проект автори-архітекторів - Бабич Юрій, Цуп Юлія та скульптора Кореня Володимира з Білої Церкви.

Відповідно третє місце отримав проект авторів ТзОВ «Арніка» Малярчука Костянтина та Лукащука Руслана зі Львова.

Переможці отримають премії: за І місце – 62 022 грн; за ІІ місце – 46 667 грн; ІІІ місце – 31 111 грн.

Визначення проекту-переможця не означає, що відразу розпочнеться розробка проектно-кошторисної документації на його реалізацію. Він має пройти містобудівну раду, обговорення за участю фахівців, можливо у ньому можуть бути проведені певні зміни, додані ті чи інші елементи, враховані пропозиції та зауваження тощо.

Маємо надію, що невдовзі Біла Церква матиме сучасну, красиву площу, що увіковічнюватиме пам’ять про Кобзаря та стане одним із улюблених місць відпочинку містян.

Фото - Білоцерківська міська рада.