#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Біла Церква
Культура

У Білій Церкві відкрили виставку «Еволюція маски Торресової протоки»

17.05.2019 Александр Чернышенко 0

16 травня у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося відкриття міжнародної пересувної виставки (фотопанно) «Еволюція маски Торресової протоки».

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Виставка організована Національним музеєм Австралії у партнерстві з культурним центром Gab Titui та Міністерством закордонних справ та торгівлі Австралії. Експозиція демонструє мистецтво корінних народів Австралії, зокрема мистецтво остров’ян Торресової протоки. Острови Торресової протоки налічують близько 270 островів і є культурною спадщиною ЮНЕСКО.

Виготовлення та носіння красиво оздоблених масок – вражаючих предметів ритуального та історичного значення – є однією з найяскравіших традицій регіону. Сягаючи корінням у давню духовність, сьогодні маски та їхнє виготовлення є вираженням художнього та культурного відродження, і деякі з представлених масок використовуються навіть сьогодні.

З нагоди відкриття виставки до Білої Церкви завітала Посол Австралії в Україні – пані Мелісса О’Рурк. Звертаючись до присутніх, вона наголосила на тому, що відкриття цієї виставки відбувається в День вишиванки, і незважаючи на значну географічну відстань від нашої держави до Австралії, в обох країн є багато спільного.

До речі, в Австралії нині проживає близько 46 тисяч української діаспори, яка є активною, сильною та популяризує українські традиції на австралійській землі.

У заході взяли участь представники учнівської молоді, громадськості.

Виставка діятиме до 5 червня включно, вхід на неї безкоштовний.

Години роботи виставки: з 10:00 до 18:00 (вхід у музей припиняється о 16:30), без перерви на обід. Адреса Білоцерківського краєзнавчого музею: м. Біла Церква, пл. Соборна, 4.

Фото - Білоцерківська міська рада.