Новини
Біла Церква
Екологія
Земля
Вода
Повітря

У Білій Церкві відбувся Екопікнік


1 червня у місті  відбувся Екопікнік - справжнє свято на мальовничому острові Дитинства!

 Еко-пікнік проводиться вже вчетверте, і починаючи з 2016 року, присвячений підтримці всесвітнього Дня Землі. Особливістю цьогорічного еко-пікніка, окрім низки цікавих та корисних заходів, було те, що цьогоріч захід припав на День захисту дітей, тож чималу увагу було приділено саме наймолодшим білоцерківцям та гостям міста.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

На святі відзначили численних міських екоактивістів.

Напередодні поблизу острова розчистили гребний канал, від чагарників, аварійних дерев, укріплення берегів, поглиблення русла та розчищення замулених джерел.

Тож аби випробувати оновлений канал, вперше в нашому місті було організовано та проведено яскравий захід – Парад човнів. Головним завданням учасників було проявити креатив та по-особливому прикрасити свої плавзасоби – човни, катамарани, байдарки. І учасникам це вдалося: глядачі вітали їх оплесками, словами захоплення.

Перше місце посів екіпаж «Дід Мазай і зайці»; на другому – команда «Піратська флотилія А2 «Дві Ані». За креативність також було відзначено катамаран «Дюймовочка», команда якого посіла третє місце.

На початку дійства за участю найактивніших містян та гостей під час Еко-пікніка був проведений еко-забіг «Шалена Трейл Міля» «Тропа над Россю». Під час змагань учасники залежно від віку долали дистанції 30 м (діти віком до 5 років), 100 м (від 5 до 7 років), 300 м, 500 м, 1 км та 1,6 км (миля). По завершенню змагань всі учасники забігів були нагороджені медалями та грамотами управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради.

Спортивну складову свята доповнили робота локації #займаюся, в якій були проведені фітнес-тренування OUTDOOR WORKOUT; Велогонка для найменших «БЦ Стандартик» (Білоцерківська міська федерація велосипедного спорту); Спортивне орієнтування «Таємничий острів» (Білоцерківська ДЮСШ №1), флешмоб LOVE IT ритм.

Багато позитивних емоцій викликав також фестиваль повітряних зміїв, організований ГО «Біла Церква туристична».

Низка локацій дійства була присвячена тваринам. У рамках зоо-простору функціонував Центр всиновлення тварин, вет-консалтинг, різні майстер-класи, вікторини, взаємодія (спілкування) з тваринами тощо. Також під час заходу відбулося дефіле за участю домашніх тварин – собак. Домашні улюбленці стали справжніми зірками заходу, адже отримали багато овацій, а їхніх господарів ще й відзначили спеціальними подарунками.

На Екопікніку проходили також цікаві лекції.

Зокрема, перший практичний еко-блогер України Маріанна Бойко акцентувала увагу присутніх на темі «Екологічні звички – тренд, що рятує життя»; Ян Петінов, психолог ТОВ «Чотири лапи Україна» ознайомив учасників заходу із проектом людино-тваринної взаємодії; комерційний директор компанії SOFTPRO (спільна платформа GIS SOFTPRO) Роман Зіненко розповів про систему відкритих даних зелених насаджень міста Біла Церква; голова правління «Парк Наталка» Наталія Чорногуб закликала присутніх поміркувати на тему – «Чи потрібен Парк Мрії м.Біла Церква?»; засновник сервісу «Кліматичні краплі» Кирило Томляк говорив на тему «Кліматичні краплі – винагорода за екологічні вчинки».

Протягом заходу працювала локація під хештегом «Cортую», яка включала в себе арт-простір (роботу творчої майстерні), роботу сортувальної станції, проведення відео-уроків, збір ламп та батарейок, Eco-speaking club («Екомовний клуб»).

Чимало цікавого містила і локація «#саджаю». Зокрема було проведено акцію «Подаруй рослину Острову Дитинства», представлено програми та проекти з озеленення міста, збір еко-ідей тощо.

Цікавий та змістовний відпочинок був організований і для наймолодших учасників заходу. Вони мали змогу загадати бажання та розмістити його на Дереві бажань, відвідати художній простір, пограти в різні розвиваючі ігри тощо.

Широкий ассортимент різних сувенірів був представлений на еко-ярмарку та ярмарку хенд-мейд, де можна було не тільки придбати корисні та цікаві речі для себе та свого інтер’єру, але й навчитися виготовляти їх власноруч.

На Екопікніку був організований «Зоряний табір» – із Фан-зоною, Лігою Чемпіонів, Нічним кінотеатром, а також піснями біля вогнища – просто неба, під зорями! Надвечір на головній сцені відбулися також концерт за участю творчих гуртів.

Фото - Білоцерківська міська рада.