Новини
Біла Церква
Культура

У Білій Церкві триває Міжнародний симпозіум скульптури


18 травня у Білій Церкві відбулося офіційне відкриття Міжнародного симпозіуму скульптури-2019, який триватиме в нашому місті до 1 червня 2019 року, про що ми повідомляли раніше. Такий масштабний та непересічний захід проводиться у Білій Церкві вперше.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

П’ять митців з різних країн світу: Люксембургу, Іспанії, Туреччини та України протягом двох тижнів будуть працювати на відкритому міському майданчику, створюючи сучасні скульптури з металу.

Особливістю проекту є те, що кожен бажаючий зможе поцікавитися процесом створення скульптур, поставити запитання скульпторам, бути безпосереднім свідком творення нової історії свого міста.

Ідею щодо проведення в Білій Церкві Міжнародного симпозіуму скульптур запропонували куратори агенції «BOORYAK»; згодом на цю ідею відгукнулися представники міської влади. Проект підтримали приватні підприємства, громадські організації, було вирішено ряд організаційних питань, прийнято необхідні рішення органами місцевого самоврядування тощо.

Куратори проекту, арт-менеджери Анна Лєдєнєва та Валерія Голоскокова розповіли про концепцію Симпозіуму скульптур, а також висловили вдячність всім, хто долучився та брав активну участь у створенні та реалізації цього заходу.

У рамках проведення Симпозіуму скульптори працюватимуть на відкритому майданчику, що на території ДЮСШ «Зміна» (вул. Росьова, 17, поблизу Центрального пляжу»).

Тему симпозіуму «Interaction» (з англ. – «взаємодія») буде реалізовано в контексті перетворення Білої Церкви на сучасне місто шляхом впровадження креативного підходу до його розвитку та залучення громади та митців у спільний творчий процес.

По завершенню арт-об'єкти будуть встановлені на нещодавно реконструйованому Олександрійському бульварі, що веде до дендропарку «Олександрія» – перлини Білої Церкви. Таким чином, проект покликаний поєднати минуле міста, його майбутнє та сучасність, спонукати людей частіше відвідувати наше місто, підвищуючи його туристичну привабливість.

Під час заходу присутні мали змогу познайомитися зі скульпторами проекту. У процесі спілкування Сергій Баранник (Україна), Михайло Левченко (Україна), Ілкер Ярдімчі (Туреччина), Флоренс Хоффман (Люксембург), Пласідо Родрігес Боннін (Іспанія) поділилися думками та враженнями від проекту та нашого міста в цілому, а також відповіли на низку запитань.

У період проведення Симпозіуму заплановано освітню програму, яка включає в себе кінопокази, лекції, зустрічі зі скульпторами, дитячі розвиваючі програми. Тож і в день офіційного відкриття заходу в Київській обласній торгово-промисловій палаті всі охочі мали змогу відвідати лекцію на тему: «Скульптура в публічному просторі» (лектор – Марина Стрельцова), а також показ-обговорення документального фільму Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» (режисер – Олексій Радинський). Для дітей було проведено майстер-класи з квілінгу та ліплення з пластиліну, під час яких наймолодші учасники заходу мали змогу відчути себе маленькими скульпторами.

Фото - Білоцерківська міська рада.