Новини
Біла Церква

У Білій Церкві планують перепоховати знайдені останки з єврейських поховань


Днями у Білій Церкві відбулося засідання робочої групи по вирішенню ситуації, яка склалася внаслідок виявлених поховань по вул. Шолом-Алейхема на території колишнього військового містечка.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Під час засідання було повідомлено, що у ході будівельних робіт на території колишнього військового містечка було виявлено останки невідомих осіб. Після візуального обстеження було визначено, що захоронення є давнім.

Історик Олексій Стородуб повідомив,що згідно карт захоронень на території Білої Церкви на місці, де наразі відбувається будівництво гуртожитку для військовослужбовців, з 16 до 20 сторіччя знаходилося старовинне єврейське кладовище, яке згодом було знищено та забудовано. Тому ця територія може нести культурну та історичну цінність.

Робоча група прийняла рішення: написати звернення від міського голови Геннадія Дикого на Міністерство культури України для визнання культурної та історичної цінності, звернутися до квартирно-експлуатаційного відділу з приводу призупинення будівництва гуртожитку для збору останків, проведення їх експертизи та подальшого перепоховання, зафіксувати знайдені рештки у Білоцерківському відділі поліції для отримання акту про знахідку та  передати їх на зберігання до КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг».

Нагадаємо, що останки були виявлені випадковими очевидцями, які звернулися з приводу цього до місцевої єврейської громади та міської влади.

Фото Білоцерківської міської ради та єврейської громади міста.