Україна
Економіка

У 2021 році на боротьбу з COVID-19 уряд спрямував понад 35 мільярдів гривень

Гроші, виділені Кабміном, направили на доплати медикам, закупівлю кисню й кисневих станцій, фінансування тест-лабораторій тощо.

У 2021 році на боротьбу з COVID-19 уряд спрямував понад 35 мільярдів гривень - зображення
Фото: pixabay

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання уряду 29 грудня, інформує Урядовий портал. Він підкреслив, що одним з головних завдань цьогоріч стала вакцинація населення проти коронавірусу.

"Ми розпочали безкоштовну вакцинацію для всіх громадян. Всі наявні вакцини безпечні та перевірені. А головне — вони захищають від важкого перебігу хвороби. Найближчим часом щеплення будуть зроблені 50% дорослих українців. Вакцин достатньо, аби всі охочі могли вакцинуватися", — зауважив Шмигаль.

Тож від початку року в Україну поставлено більш ніж 40 млн доз вакцин. Також очільник уряду наголосив на тому, що наявний суттєвий прогрес у розвитку медичної системи у 2021 році.

"Лікарям підвищено зарплату в середньому на 30%. Три мільйони пацієнтів користуються програмою "Доступні ліки", яка була розширена цього року майже на 50%. Цього року закуплено понад 700 нових автомобілів швидкої допомоги. Оновлено сотні приймальних відділень опорних лікарень та закуплено сотні одиниць медичного обладнання. Збільшено фінансування профілактики та лікування онкозахворювань, інфарктів, інсультів, інших хвороб", — переконує прем'єр.

Кабмін, за словами Шмигаля, збільшує фінансування кожної сфери, адже розуміє, що всі ці кошти трансформуються у якісно нову медичну систему, яка рятує десятки й сотні тисяч життів українців.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявив, що в Україні більше не оголошуватимуть тотальних локдаунів, оскільки вакцинація дозволяє працювати бізнесу навіть в умовах червоної зони карантину.

Як повідомлялося раніше, з 30 грудня в Україні не залишиться червоних зон карантину. Волинська та Запорізька області, які наразі єдині перебувають у червоній зоні епідеміологічної небезпеки, переходять у жовту зону.

Водночас в Україні вже зафіксували перші випадки інфікування новим COVID-штамом "Омікрон".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.