Новини
Новини світу
За кордоном

Туреччина ратифікує вступ Фінляндії в НАТО окремо від Швеції (ВІДЕО)

Президент Туреччини Реджеп Ердоган на пресконференції в Анкарі заявив, що країна ратифікує протокол про вступ Фінляндії в НАТО окремо від Швеції.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у п'ятницю заявив, що країна ратифікує протокол про вступ Фінляндії в Північноатлантичний альянс окремо від Швеції.

За словами Ердогана, Фінляндія вжила всіх конкретних заходів, необхідних для отримання членства, й схвалення її вступу в НАТО може бути винесене на голосування парламенту.

Натомість зі Швецією, додав турецький лідер, дискусії продовжаться. Водночас Ердоган наголосив, що Туреччина дотримується політики "відкритих дверей" Альянсу.

Керівник угорської парламенської фракції "Фідес", яка є найбільшою проросійською політичною силою в Угорщині, Мате Кочиш повідомив, що вони також підтримають вступ Фінляндії до НАТО.

"Парламентське голосування з цього приводу буде перенесено на 27 березня, і ми проголосуємо одноголосно "так".

І додав, що "у випадку Швеції стосовно вступу до Альянсу делегація вирішить пізніше".

Нагадаємо, Швеція та Фінляндія минулого року разом подали заявки на приєднання до НАТО після відкритого нападу Росії на Україну, але зіткнулися з неочікуваними запереченнями з боку Туреччини.

В листопаді 2022 року, після того, як Україна отримала відмову на звернення до Білого дому, Туреччина почала постачати Україні кластерні артилерійські снаряди американської розробки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.