Новини
Суспільство
Новини світу
За кордоном

Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО

Очікується, що процес вступу триватиме лише кілька тижнів.

Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО - зображення

Сьогодні, 18 травня, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО. Цей крок генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг назвав "історичним моментом, який ми повинні використати". Ткож він додав, що членство скандинавських країн підвищить спільну безпеку.

Зауважимо, що дане рішення скандинавських країн було викликане вторгненням росії в Україну. За попередньою інформацією, процес вступу для Фінляндії та Швеції суттєво скоротять, ймовірно, що триватиме він лише кілька тижнів. Погодити заявки країн маює кожен з 30 союзників у Північноатлантичному альянсі. Раніше стало відомо, що турецький уряд проти цього вступу, проте в НАТО сподіваються швидко владнати дане питання.

До слова, ці заявки країн завершать десятиліття нейтралітету Фінляндії і близько 200 років нейтралітету Швеції. Активно почали обговорювати вступ до НАТО в Фінляндії та Швеції після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Країнам обіцяли гарантувати безпеку до моменту їх офіційного приєднання.

Варто зазначити, що нерозширення НАТО було серед російських вимог перед повномасштабним вторгненням рф в Україну.

Нагадаємо, НАТО готує радикальні заходи у разі біологічної та хімічної атак з боку рф.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.