Новини
Всесвіт

Цьогоріч ATLAS може стати найяскравішою кометою за останні 13 років (ВІДЕО)

24.03.2020 Бобрик Юлія 0

Якщо комета переживе перигелій, ми зможемо спостерігати за нею неозброєним поглядом.

Протягом багатьох років астрономи-любителі очікували, що яскрава комета, яку буде видно неозброєним поглядом, пройде повз Землю. І, можливо, цей момент незабаром настане.

Як повідомляє Space.com, небесний об'єкт отримав позначення C/2019 Y4, наразі більш відомий як ATLAS. Ця комета була виявлена 28 грудня 2019 року за допомогою роботизованої системи астрономічних досліджень і раннього виявлення невеликих навколоземних об'єктів – ATLAS.

Коли астрономи вперше виявили комету, вона була надзвичайно тьмяним об'єктом приблизно 20-ї зоряної величини. Це приблизно в 398 000 разів слабкіше яскравості зірок, які знаходяться на порозі видимості неозброєним поглядом. У той час комета перебувала на відстані близько 439 мільйона кілометрів від Сонця.

За прогнозами астрономів, комета ATLAS пройде перигелій 31 травня та буде перебувати на відстані 37,8 мільйонів кілометрів від нашої зірки. Така зміна відстані від Сонця зазвичай призводить до того, що комети збільшують свою яскравість для земного спостерігача на 11 зоряних величин. В цьому випадку ATLAS можна буде б побачити в невеликий телескоп або хороший бінокль.

Проте станом на 17 березня комета ATLAS вже мала зоряну величину +8,5, що в 600 разів яскравіше прогнозу. Ще один фактор, що викликає оптимізм у астрономів, полягає в тому, що орбіта ATLAS майже ідентична орбіті так званої Великої комети 1844 року.

Однак експерти відзначають, що ATLAS може не виправдати очікувань. Вона відноситься до типу довгоперіодичних комет – такі об'єкти мають високий шанс бути знищеними в момент наближення до Сонця.

Цікаво знати, що найяскравішою кометою XXI століття була C/2006 P1 (МакНота). Однак цей об'єкт був добре видно тільки в південній півкулі. Жителі північної півкулі не бачили Великих комет з 1996-1997 років, коли на небосхилі можна було спостерігати неозброєним оком відразу два грандіозних об'єкта – комети Хякутаке і Хейла-Боппа.

Експерти відзначають, що якщо ATLAS все-таки переживе наближення до Сонця, а її яскравість можна буде порівнянна з яскравістю Венери на земному небосхилі і побачити неозброєним оком.

Читайте також:
У Сонячній системі знайдено 139 нових карликових планет
Ранковий салют: завтра астероїд настільки наблизиться до Землі, що можливий його вибух в атмосфері
Як виглядатиме вибух Бетельгейзе з Землі (4K-ВІДЕО)