Новини
Київщина
Київщина-суспільство

Цінова політика магазинів Київщини: топ-10 супермаркетів

29.05.2020 Альона Ткаченко 0

Моніторинг цін на найнеобхідніші продукти харчування від ІА «Погляд» станом на кінець травня.

Протягом карантину в мережевих магазинах подорожчали продукти. За даними Антимонопольного комітету України, ціни зросли відразу у кількох регіонах. Так, у березні піднялася на 50% вартість гречки, цукор подорожчав на 16%. Майже на 60% подорожчали картопля, цибуля та морква. Також з середини травня дещо здорожчали м’ясо (0,4%) і фрукти (на 2,7%). Уряд відреагував на це постановою про державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування та товари протиепідемічного призначення, яка набула чинності з 18 травня. До переліку соціально значущих продуктів зокрема увійшли курячі яйця, хліб, молоко, крупа гречана, цукор-пісок, макаронні вироби тощо.

У зв’язку зі значним збільшенням цін на продовольчі товари «Погляд» вирішив дослідити десять популярних мережевих магазинів Київщини з огляду на лояльність до покупців. Продукти, які ми обрали для порівняння, не зовсім соціально значущі, втім, вони найчастіше потрапляють до кошиків покупців. Наразі у нашому переліку - супермаркети «Пчелка», «ЛотОК», Novus, Fozzі, АТБ,  «МегаМаркет», «Фора», «Сільпо», Billa та «Ашан». 

Звісно, це не увесь список магазинів у регіонах, туди не увійшли «Варус», «Фуршет», «Велика Кишеня», «Коло», «ЕкоМаркет», «Метро» тощо. Зрозуміло, там вартість продуктів дещо відрізняється, але в цілому по цінах ситуація наступна.

Даний список наочно показує різницю у вартості товарів та дає змогу ознайомитися з бонусами для покупців. Найвигіднішим для споживачів залишається «АТБ-маркет», незважаючи на те, що у березні тут подорожчали деякі продукти з так званого борщового набору, антисептики та інші товари через відпускні ціни поставщиків. Найдорожчим у моніторингу цін виявився магазин «Пчелка», однак тут можна придбати досить непогані продуктові набори за 500 та 750 грн.

Варто зазначити, що зростання цін пов'язують з пандемією коронавірусу, як наслідок зросла собівартість продукції та відбулися транспортні перебої, що призвели до подорожчання продукції. Тому торгівельні мережі підняли ціни на товари, але у більшості випадків вони не перевищують здорощання на 10%.

Також у магазинах діють різні програми лояльності, спеціальні пропозиції та акції. Наприклад, «Фора» надає знижку для пенсіонерів та людям з особливими потребами.

Зауважимо, опісля тривалої карантинної перерви на початку травня на Київщині запрацювали продуктові ринки, зокрема і в Приірпінні. Продавці встали за прилавки, а покупці прийшли за свіжими овочами та фруктами. Продають на ринках також м'ясні та молочні продукти. Продавці повинні мати захисні маски (для торгівлі в павільйоні), захисні екрани на обличчя (для торгівлі на вулиці), захисні екрани (для торгівлі з палаток), рукавички та особисті дезінфікуючі засоби. Від покупців вимагають обов'язково одягати захисні маски, відстань між покупцями – не менше 1,5 м.