Новини Київської області
Київщина-суспільство

Трьом російським окупантам оголошено підозри за злочини на трасі Київ-Житомир

Вони тяжко поранили 6 українців та 26 — убили.

Трьом російським окупантам оголошено підозри за злочини на трасі Київ-Житомир - зображення
Фото із інтернету

Слідчі Нацполіції встановили особи російських військових, які у лютому- березні 2022 року, під час окупації Київщини, розстрілювали на Житомирській трасі цивільні авто, їх водіїв з пасажирами та пішоходів, які намагалися втекти від війни.

Як розповіли у Національній поліції, за цей час вони тяжко поранили 6 українців та 26 — убили, а їх тіла спалили разом із розстріляними автомобілями, щоби приховати сліди своїх злочинів.

Окупанти втекли під натиском ЗСУ, а обгорілі рештки тіл їх жертв так і залишилися лежати на дорозі.

Проте слідчим Нацполіції вдалося встановити особи загиблих, відновити хронологію подій та встановити їхніх вбивць — бурятів із 2-го батальйону 5-ї окремої гвардійської танкової Тацинської Червонопрапорної ордена Суворова бригади 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу збройних сил рф.

Командиру, який віддавав злочинні накази про вбивство українців на Житомирській трасі, та двом його підлеглим — старшому лейтенанту і єфрейтору, які їх виконували, повідомили про підозру у вчиненні воєнних злочинів, а саме у віданні та реалізації наказу про вчинення жорстокого поводження з цивільним населенням за попередньою змовою, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, що Зеленський підписав закон про новий вид покарання.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.