Україна

Засуджених не обов'язково кидатимуть до тюрми: Зеленський підписав закон про новий вид покарання

Нинішня система кримінальних покарань застаріла», тому вдалися до пробаційного нагляду. Тобто, людина перебуватиме не у в’язниці, а у виправному центрі. Ночуватиме там, а вдень може звідти виходити і працювати.

Засуджених не обов'язково кидатимуть до тюрми: Зеленський підписав закон про новий вид покарання - зображення

У Мін’юсті кажуть, що це набагато ефективніше, ніж просто закрити людину з іншими злочинцями із специфічною культурою. Таке покарання не стосуватиметься людей, які вчинили тяжкі злочини. Фактично це буде нагляд з елементами перевиховання. 

Пробаційний нагляд можна отримати за домашнє насильство, погрози вбивством, експлуатацію дітей, несплату аліментів тощо. Це покарання можуть отримати й неповнолітні. У деяких випадках пробаційний нагляд стане альтернативою обмеженню волі.

Це покарання може бути запроваджене на термін від одного до пʼяти років (1—2 роки для неповнолітніх). Воно не передбачає ізоляцію від суспільства, але покладає на правопорушника певні обовʼязки. А саме:

  • періодично реєструватися в уповноваженого органу з питань пробації;

  • повідомляти орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.