Новини
Україна

Топ-10 водойм України для відпочинку


Літо в самому розпалі, тож українці шукають місця, щб відпочити з родиною чи друзями. Звісно, найпопулярнішими залишаються місця біля водойм.

Добірка яскравих водних місць, де можна скоротати теплі літні вечори

@ukrainer


Кінбурнська коса

Знаходиться в очаківському районі Миколайовської області. Тут вас чекатимуть пляжі з білим піском, аромати хвойного ліса та степів. До того ж на косі є залежі цілющих грязей. Це місце більше підходить для людей, які хочуть тихого та спокійного релаксу - практично відсутня інфраструктура, пляжні продавці, чути лише звук морських хвиль.

Кароліно-Бугаз

Невелике селище, яке розташоване на піщаній косі у 40 хвилинах від Одеси. Вздовж всієї коси - морські пляжі з ідеально чистим піском. Відпочинок в Кароліно-Бугазі традиційно вважається елітним - сприятливе географічне положення і повна відсутність промислових підприємств дозволили цьому шматочку суші стати одним з найбільш екологічно чистих місць на чорноморському узбережжі.

Кирилівка

Грязевий курорт у Запорізькій області. Кирилівка знаходиться далеко від шумних міст, тут нема залізниці як у Бердянську та великих автотрас. Море не глибоке та дуже тепле, що чудово підходить для відпочинку з дітьми.

Поруч розташовуються дві коси: Пересип і Федотова,  Утлюкський і Молочний лимани.

Синевір

Озеро Синевір вже давно є своєрідною візитка України. Воно знаходиться серед пишних лісів Закарпаття, на вершині гори Озірна. Озеро дуже глибоке й чисте, з крутими схилами берегів, порослих ялівцем та буком. Тут можна стати табором із своїм наметом або оселитися у кемпінгу.

Скадовськ

Місто знаходиться на березі Джарилгацької затоки Чорного моря, Херсонська область. Чудово підходить для відпочинку з дітьми: тут не глибоке море і тепла вода, насичена йодом і бромом, є аквапарк и дельфінарій, відбувається навчання і катання на кайтсерфінгу. В аеропорту Скадовська можна навіть здійснити стрибок з парашутом через дві години тренувань.

Залізний порт

Селище в Херсонській області. Плюсом відпочинку в Залізному Порту є довгий піщаний пляж, який вміщує в себе величезну кількість відпочиваючих, море має піщане дно. На території району Бехтери відкрився лікувальний гейзер глибиною 1572 метра, температура якого близько 70 градусів.

Також неподалік селища  є два біосферних заповідники - Асканія-Нова і Чорноморський біосферний заповідник, тут організовуються прогулянки по плавнях Дніпра, винні тури по винзаводам України, можна пройти курс грязелікування або поїздити по кінним клубам.

У 30 кілометрах від Херсона є найбільший піщаний масив у Європі - Олешківські піски діаметром близько 15 кілометрів. Там є справжні бархани заввишки п'ять метрів, рідкісна пустельна рослинність і навіть оазис. Туди організують триденні тури з переходом через пустелю, піснями біля багаття і ночівлею в наметах.

Лазурне

Знаходиться на узбережжі Чорного моря в 100 км від Херсона. Має пляжну смугу протяжністю 4 кілометри, ширина смуги сягає від 5 метрів до 100 метрів.

Основну масу відпочиваючих складає молодь, починаючи від учнів старшої школи, закінчуючи молодими сімейними парами.

В Лазурному перша лінія зайнята оздоровницями радянської побудови, решта - приватний сектор. Тут можна оздоровитися, прийняти грязьові ванни.

Є кафе, ресторани, декілька нічних клубів, ринок. Також можна переплисти на матраці на острів Джерілгач, де чистіше море і частенько засмагають голяка молоді дівчата;)

Коблево

Селище розділено на дві зони - Молдавську, в якій полюбляє відпочивати молодь, і тиху спокійну Миколаївську - для відпочинку з дітьми.

Коблево має найдовшу берегову лінію - близько 300 км. Місцеві курорти чітко поділяються на дві групи в залежності від характеру узбережжя. Перші - це піщаний пляж під крутим берегом, і так виглядає велика частина узбережжя: міські пляжі Одеси, Грибівка, Сергіївка. Другі - довгі, витягнуті уздовж берега піщані коси. Це Лузанівка, Затока, Кароліно Бугаз. 

Це місце славиться своїм винзаводом із дегустаційними турами на виробництво. Можна також відправитися в Бесарабію (район Одеси) у гурман-тур і скуштувати кухню, яка сформувалася протягом декількох століть під впливом безлічі культур: молдавської, гагаузької, румунської, болгарської, української, єврейської, циганської, турецької та грецької.

Хорли

Херсонська область, півострів Гіркий Кут. Окрім купання у Чорному морі можна досхочу мазатися цілющими грязями, а широкі береги вкриті морськими водоростями, багатими на йод. Море чисте і тепле: + 25- + 30 градусів.

При в'їзді в Хорли ви обов'язково побачите фонтан заввишки в два метри - з-під землі б'ється артезіанська вода температурою 9 грудусів.

Доволі розвинута інфраструктура:  є кафе та ресторанчики, кінотеатр і дискотеки, аквапарк. На території селища є ринок, банкомат, магазини, бібліотека і комп'ютерні зали.

На що подивитись: пам'ятник засновниці селища баронесі Фальц-Фейн, старовинні будівлі портових складів, морського порту, залишки парка та статуя з мармуру.

За інформацією: moemisto.ua