Новини
Новини Київської області
Новини світу

"Том і Джеррі": відомому мультфільму 80 років


Одному з найпопулярніших мультфільмів "Том і Джеррі" на цьому тижні виповнюється 80 років. Смішний, а часом драматичний дует залишився у серцях багатьох поколінь.

"Том і Джеррі" - американська анімаційна франшиза та серія комедійних короткометражних фільмів, створених у 1940 році Вільямом Ханною та Джозефом Барбера. Найвідоміший своїми 161 театралізованими короткометражними фільмами. Головний герой Том - синьо-сірий довгошерстий кіт, тоді як Джеррі- маленька і коричнева, домашня миша.

Головна особливісь мультфільму - кіт та миша нападають один на одного різною зброєю: палицею, сокирою, бомбою, пилкою, вагою, що впала на голову чи 10 000 інших форм, жодна з яких не має летального результату. У кожній серії Том безуспішно намагається зловити Джеррі, а інколи для цього немає конкретної причини, проте глядачі завжди захоплювались цими переслідуваннями.

Це пов'язагно з тим, що у 1940 р. в Європі розпочалася війна. Аудиторіям епохи депресії сподобалися більш дорослі історії, в яких часто була присутня вогнепальна зброя (полювання на качок та ваббіт - головна опора). Внутрішні правила Діснея забороняли пронизувати корпус мультфільму гострими інструментами.

Хоча за свою довгу історію мультфільм неодноразово піддавався критиці і цензурі. Так, з нього довелося видалити сцени з курінням, насильством і зайвою жорстокістю. Одним із звинувачень стало викриття в расизмі, тому творцям довелося скасувати одного з персонажів мультсеріалу - Матусю-Два-Тапочка (прізвисько було дано через те, що в епізодах були показані тільки її ноги). "Матуся" за задумом мультиплікаторів була повною жінкою з характерним афроамериканским акцентом, в подальшому саме ці якості глядачі порахували неполіткоректними. Пізніше її замінили на струнку ірландку.

Фізичні прояви і Тома, і Джеррі розвивалися протягом багатьох років та одержали динаміку. Творці мультфільму виросли на фільмах Чарлі Чапліна, тому їх гумор не потребував діалогів. Музику створив композитор Скотт Бредлі, а крик Тома записав сам Вільям Ханна.

Робота над кожною серією займала кілька тижнів. Вона могла коштувати до 50 тисяч доларів, тому щороку виходило не так багато серій.

Цей час вважається золотою епохою "Тома і Джеррі". Плавна анімація намальованих від руки героїв і промальовані декорації з безліччю деталей допомогли "Тому і Джеррі" завоювати кілька "Оскарів".

Хоча оригінальна тема серіалу: кішка переслідує мишу, залишилася такою ж, Ганна та Барбера придумали численні варіанти на цю тему. Вони трималися близько до правил фізики, прагнучи до реалізму, але з перебільшенням. Цікавим у всьому цьому є прихильність героїв мультфільму один жо одного, незважаючи на "гонку" між ними. Однозначно, мультфільм має непереборну історію, яку можна розділити на різні епохи, виходячи з продюсерів та стилю анімації.

Звичайно, справжньою причиною того, що Том і Джеррі так довго тримають прихильність по всьому світу, є рівень винахідництва Ханни та Барбера. Вони зробили 114 мультфільмів за 17 років, і це досі одна з найкращих робіт.

Остання партія двох персонажів була у формі художніх фільмів "Том і Джеррі: Назад до Оза" (2016) та "Том і Джеррі: Віллі Вонка та Шоколадна фабрика" (2017). Шанувальники також можуть очікувати нового фільму в 2021 році, деталі якого ще не розголошуються.

За інформацією ВВС та Dailypicked

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел