Толока у “Березовому гаї”: у Ворзелі прибирали заказник, де масово гинуть дерева
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay.jpg)
6 квітня у Ворзелі в заказнику “Березовий гай” (мікрорайон Кичеєве) відбулася толока, під час якої наводили лад у цьому куточку живої природи.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-1.jpg)
Захід ініційовано Ворзельською селищною радою. В основному прибиранням займалися її працівники, також підключилися місцеві жителі (10-15 осіб).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-0.jpg)
Не відомо, чому зібралося так мало людей. Ворзелець В’ячеслав Преподобний стверджує, що оголошення про толоку були опубліковані у мережі Фейсбук і розміщені на зупинках.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-2.jpg)
Можливо, місцеві жителі просто не побачили чи не звернули уваги на них. А може стороняться заходів, що проводить влада, або їм байдуже, в якому стані перебувають зелені зони.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-3.jpg)
Учасники толоки почистили від чагарів узбіччя доріг, назбирали декілька мішків різних пляшок, пластмасових пакетів, якими щедро насмітили територію люди, які тут відпочивають.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-4.jpg)
Жителька Ворзеля Данута Костура зазначає, що “Березовий гай” справляє гнітюче враження через тотальне всихання берези. Тут багато повалених дерев.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-5.jpg)
Вона пише, що береза гине по всій Україні. Фахівці говорять, що ця біда унаслідок агресивної бактерії, яка поширилася в українських лісах ще у 2013-му.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/Berez-gay-gyne.jpg)
Найбільше вона розповсюджується на березах, яким більше 40 років. Уражені дерева гинуть упродовж 1-2 років.