#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

Суд скасував націоналізацію "Приватбанку": на що чекати клієнтам

18.04.2019 Оксана Кириленко 0

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва за позовом колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського встановив: процедура виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави порушує норми чинного законодавства.


Про це повідомляє прес-служба суду.

Розгляд даної справи тривав з червня 2017 року. Такий тривалий строк розгляду справи пов'язаний, зокрема, з загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ та необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів.

Підставами для ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «Приватбанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «Приватбанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері.

Чи під загрозою клієнти банку?

Про це у коментарі 24 каналу сказала кандидат економічних наук Валентина Лебедєва.

На думку експерта ніяких наслідків для клієнтів не буде – так само, як їх не було при націоналізації. Лебедєва вважає, що реприватизація цього банку досить ймовірна.

"Гроші, вкладені державою, залишаться в банку. Але сам він буде проданий приватним особам, тобто реприватизований", – уточнила вона.

При цьому людям, які зберігають гроші в "Приваті" або які отримують там пенсії чи зарплати – хвилюватися немає про що, переконана фахівець.