Новини
Новини Київської області
Кримінальні новини

Столичній бандитській «трійці» загрожує довічне ув’язнення


Майже рік тривало розслідування 22 кримінальних проваджень щодо бандитського угрупування, яке обвинувачувалося у вбивстві з корисливих мотивів, бандитизмі, розбійних нападах на будинки, легалізації грошей, викраденні та незаконному зберіганні зброї, угоні автомобілів.

Столичній бандитській «трійці» загрожує довічне ув’язнення

Розслідуванням злочинів, які відбувалися упродовж року (з 2017 р. по квітень 2018 р.) на території столичної області, займалися співробітники відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління поліції Київщини спільно з прокуратурою області. 150 призначених необхідних експертиз, близько тисячі опитаних свідків, 18 громадян, які визнані потерпілими від рук злочинців, серед них одна малолітня дитина.

Бандитське угрупування було створене у 2017 році 35-річним раніше судимим киянином з метою вчинення розбійних нападів. Він особисто підібрав ще двох учасників, враховуючи індивідуальність кожного, а саме схильність до вчинення корисливих злочинів, фізичний стан, відповідне соціальне положення та зв’язки для вчинення кримінальних правопорушень, здатність до підпорядкування, умови та спосіб їх життя. Це були 42-річний киянин та 41-річний житель Луганщини. Об’єднання було стійким та згуртованим. Між учасниками та керівником банди були постійні внутрішні зв’язки, існував високий рівень узгодженості дій, взаємодовіра. Спілкувалися вони між собою умовними словосполученнями.

Між її учасниками був розроблений єдиний план з розподілом функцій кожного фігуранта: забезпечення автотранспортом, проникнення до житла потерпілих, напади на громадян, поєднані із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, заволодівати грошима та іншими цінностями. Готуючись до вчинення злочинів, співучасники суворо дотримувались заходів конспірації, щоб їх не викрили правоохоронні органи. Для цього вони використовували рукавички, маски-балаклави, камуфляжний одяг, для зв’язку використовувались радіостанції. Були ознайомленими зі схемою розташування відеокамер системи спостереження на території домоволодінь. Заздалегідь підшукувались засоби злому дверей та вікон (ломи, викрутки, цвяходери), пересувались на автомобілях «Toyota Venza» та «Toyota RАV 4». Для прикриття злодії використовували реєстраційні знаки від інших авто.

Зловмисники під час нападу на будинки громадян використовували різні пістолети, перероблені під бойові, глушники, гранати УЗРГМ та РГД.
На здобуті злочинним шляхом гроші лиходії купували собі квартири та автомобілі. На всю нерухомість та транспорт наразі накладено арешт.
Загалом завдано матеріальної шкоди потерпілим на загальну суму близько 18 млн гривень.

Банда була знешкоджена у квітні минулого року. Доля бандитської «трійки» тепер вирішуватиметься у суді. Учасникам бандитського формування загрожує довічне позбавлення волі за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 209, ст. 257, ч. 3 ст. 262, ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України.

Джерело: Відділ комунікації поліції в Київській області