#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Вода
Київ

Столичне озеро «Гарячка» небезпечне для киян, – Держінспекція

10.08.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Водойм може стати для Києва екологічною загрозою.

Фото: Facebook/Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація

Про це повідомили на Facebook-сторінці Держадміністрації Дарницького районна в місті Києві.

Зазначається, що озеро «Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ, несе небезпеку для мешканців столиці.

Наразі відомо, що Державна екологічна інспекція має здійснити забори проб для подальших лабораторних аналізів, що є складовою комплексної перевірки Дарницької ТЕЦ.

Перевірка ТЕЦ розпочалася 31 липня і триватиме вона до 14 серпня, за результатами якої стануть відомі реальні дані щодо кількості викидів забруднюючих речовин у довкілля. Після цього буде вирішена подальша доля Дарницької ТЕЦ.

«Якщо при комплексній перевірці будуть знайдені серйозні порушення в роботі Дарницької ТЕЦ, то на підприємство буде накладено штраф, або навіть призупинено його діяльність до виправлення виявлених недоліків», – заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальованний.

На думку експертів, ТЕЦ варто відмовитися від використання цієї технічної водойми, а її території рекультивувати.

Натомість на Facebook-сторінці Дарницької ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» анонсували, що підприємство стане першою вугільною ТЕЦ, яка відмовиться від використання золовідвалу. Також наголосили, що на підприємстві зараз триває реконструкція газоочисного обладнання котлів станції.

«Золовідвал експлуатується безпечно, – зазнають в ТЕЦ. – В санітарно-захисній зоні золовідвалу висаджені кущі та дерева тополі італійської».

Нагадаємо, в травні мешканець столиці зафіксував на камеру, як у води річки Дніпро скидають невідомі хімічні речовини.

Також «Погляд» раніше повідомляв про те, що Дніпро поблизу столиці заполонили медузи.