Новини
Україна
Здоров'я

Стаціонарне лікування хворих на COVID-19 в Україні – безоплатне


Про рівень захворюваності на COVID-19 в Україні, фінансування медзакладів та кількість госпіталізацій розповіла на брифінгу 8 вересня директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко.

фото - pxhere.com

Лікування – безкоштовне

Щоб у країні не ширились міфи про платне лікування коронавірусних хворих, Тетяна Бойко наголосила, що лікування пацієнтів з діагнозом COVID-19 в умовах стаціонару у медзакладах є безоплатним для пацієнтів.

Усі витрати на себе бере держава. На сьогодні НСЗУ вже виплатила майже 3,5 млрд гривень медичним закладам за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні цього року.

фото - pxhere.com

Рівень захворюваності

Якщо порівняти кількість хворих у липні і серпні, то можна сміливо стверджувати, що рівень захворюваності зріс майже вдвічі.

«У серпні захворіли 53 тисячі осіб, в той час, як у липні – 28 тисяч», – зазначила пані Бойко.

Про кількість госпіталізацій

За словами директорки департаменту комунікацій НСЗУ, частка госпіталізованих пацієнтів від загальної кількості хворих зменшилася в серпні на 5%: у липні було госпіталізовано 39% хворих пацієнтів, у серпні – 34%. Частка пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишається стабільною і становить близько 16-17%. Загалом за квітень-серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою.

«Найбільша завантаженість ліжок для пацієнтів із COVID-19 (в серпні, – «Погляд») була в лікарнях Одеської, Закарпатської та Львівської областей», – пояснила Бойко.

Станом на 8 вересня в Україні лабораторно підтверджені 140 479 випадків коронавірусу, за минулу добу зафіксували 2 411 випадків.

"Погляд" повідомляв, що кабмін ухвалив доплати медикам з вересня.