#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Технології

Starlink від Ілона Маска коштуватиме 100$ на місяць за 10.1 Мбіт/сек

13.08.2020 Олена Стець 0

Учора користувачі порталу Reddit почали публікувати перші результати тестування швидкості роботи Starlink. Ці виміри вони змогли зробити в рамках закритого бета-тестування супутникової системи виробництва SpaceX від Ілона Маска.

У тестуванні брали участь жителі північної частини США і півдня Канади, включаючи сільські райони штату Вашингтон. Середні показники продемонстрували непогані результати:

  • ping: 21 мс
  • download: 45.9 мегабіт/с
  • upload: 10.1 мегабіт/с

Для пінгу це був найкращий показник з серії тестів - середня цифра була в районі 30-40 мс., а у гіршому випадку доходило до 90 мс.

Джерело: reddit.com

Для порівняння, супутники першого покоління системи HughesNet забезпечували швидкість завантаження до 25 Мбіт/с і швидкість передачі даних до 3 Мбіт/с при затримці понад 500 мілісекунд.

У SpaceX поки офіційно не оприлюднили вартість терміналу для користувача і місячну плату. Але їх неважко отримати, якщо зробити підрахунки, спираючись на саму концепцію, висунуту Ілоном Маском. Там усе обертається навколо цифри в 100$. Приблизно стільки повинна скласти місячна абонплата за необмежений доступ на швидкості 10 Мбіт/с.

Така система зможе конкурувати не тільки з супутниковими операторами, але і з операторами стільникового зв'язку. Звичайно, це складно порівняти з цінами українських провайдерів. Але в Європейському Союзі й США 100$  - це цілком конкурентна ціна.

Читайте також: