Новини
Київщина
Довкілля
Київ

Стан повітря в Києві трохи покращується


Після того, як 16 квітня повітря в Києві вперше за історію стало найбруднішим у світі, сьогодні, станом на 12.00 19 квітня, індекс столичного повітря трохи покращився. Київ посів 7 місце у рейтингу забрудненості повітря із середнім показником – 124. Про це стало відомо з даних сайту IQ Air.

Найчистішим повітря є в Святошинському районі, де наразі індекс якості повітря складає 31, інформує SaveEcoBot.

Що стосується Київської області, то найлегше дихається в районі Боярки Києво-Святошинського району. Індекс якості повітря там сягає 45. Проте загалом картина Києва і області не зовсім втішна: показники коливаються від 80 до 90.

Варто зазначити, що такого брудного повітря, як за останні кілька днів, на Київщині команда сервісу Save Еco Bot за півтори роки спостережень ще не фіксувала. Навіть смоги восени 2019 року були не такими суттєвими, як зараз, повідомила в ефірі hromadske співзасновниця Save Еco Bot Ірина Черниш.

За її словами, працівники севісу не бачили таких забруднень навіть у промислових зонах. Якщо десь і фіксувались поодинокі випадки, то так масово – вперше.

Такий рівень забруднення небезпечний, адже людям доводиться дихати дрібнодисперсним пилом, що з’являється внаслідок процесу горіння. Цей пил абсорбує різні забруднюючі речовини, що небезпечно в умовах пандемії, оскільки збільшується вірогідність транспортування вірусних часток.

Еколог застерегла, що майже половина цього пилу не виводиться з організму, що провокує бронхо-легеневі та серцево-судинні захворювання, суттєво погіршує стан здоров’я літніх людей і дітей. Вже зараз люди можуть відчувати головний біль, біль у горлі, загальне погіршення стану здоров’я. Також накопичення цього пилу матиме негативний ефект і в майбутньому.