#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна-суспільство

Справа Шеремета: представники Українського ПЕН звернулися до Людмили Денісової зі своєю думкою щодо оголошення імен підозрюваних

23.12.2019 Кочкина Марина 0

Представники Українського ПЕН підписали звернення до Уповноваженої ВРУ з прав людини щодо справи про вбивство Павла Шеремета. Український ПЕН — українська громадська організація, створена з метою захисту свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву. Входить до мережі національниїх центрів Міжнародного ПЕН.

Уривок звернення членів Українського ПЕН до Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової щодо справи про вбивство Павла Шеремета.

"Шановна пані Людмило, ми, що нижче підписалися, висловлюємо свою серйозну тривогу через порушення прав підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. Ми просимо Вас як Уповноважену Верховної Ради України з прав людини взяти цю справу під свій особистий контроль. Вбивство Павла Шеремета у липні 2016 року було жорстоким і жахливим злочином. На всіх українських і закордонних майданчиках ПЕН наполягає на тому, що справжні вбивці та замовники цього вбивства мають бути знайдені та покарані".

Автори звернення також зазначили:

"Ми уважно стежили за брифінгом Міністерства внутрішніх справ 12 грудня, на якому було названо підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета, за коментарями представників української влади, а також за судовим засіданням, на якому було обрано запобіжні заходи підозрюваним у цій справі. На нашу думку, дії органів влади продемонстрували серйозне порушення базових принципів прав людини, передусім презумпції невинуватості, яка є невіддільною часткою прав людини, зокрема, права на свободу, права на повагу до людської гідності та права на життя.

Звернення підписали (список оновлюється):

Андрій Курков
Мирослав Маринович
Микола Рябчук
Олександр Бойченко
Вахтанґ Кебуладзе
Володимир Єрмоленко
Степан Процюк
Костянтин Сігов
Олена Стяжкіна
Андрій Бондар
Олексій Нікітін
Анастасія Левкова
Наталія Бельченко
Олесь Ільченко
Таня Малярчук
Віталій Портников
Тетяна Терен
Петро Яценко
Гульнара Бекiрова
Андрій Любка
Архиєпископ Ігор Ісіченко
Оля Гнатюк
Діана Клочко
Ірина Славінська
Катерина Ботанова
Тарас Лучук
Павло Коробчук
Петро Рихло
Ірина Вікирчак
Олег Коцарев
Сергій Жадан
Артем Чех
Галина Койнаш
Ія Ківа
Марія Галіна
Мирослава Барчук
Наталка Білоцерківець
Ігор Козловський
Наталка Сняданко
Володимир Рафєєнко
Тарас Возняк
Андрій Павлишин
Галина Вдовиченко
Анна Вовченко
Олексій Панич
Алім Алієв
Павло Вольвач
Євгенія Чуприна
Анатолій Дністровий
Василь Герасим’юк
Аскольд Мельничук
Катерина Калитко
Мар’яна Савка
Софія Челяк
Оксана Куценко
Ольга Лучук
Вікторія Амеліна
Аркадій Штипель