Спортклуб "ЛАЙТ" - флорбольний першопроходець у Броварах (відео)
Флорбол - для Броварів, як і в цілому для України, вид спорту новий і тільки починає полонити, захоплювати та збирати навколо себе поціновувачів цієї гри.
У Броварах функціонує, поки що, одна секція з флорболу, якою повністю опікуються батьки учасників команди. Команда "ЛАЙТ", яка віднедавна офіційно зареєстрована, як Спортивний Клуб "ЛАЙТ" (SPORT CLUB LAGHT), утворилася приблизно півтора роки тому. До колективу входять, як хлопці, так і дівчатка різних вікових категорій.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/77205457_2822142041139035_7088206294930161664_n1.jpg)
"ЛАЙТ" не дивлячись на свій ще зовсім юний вік веде досить активну життєдіяльність. Старші хлопці відвідують різноманітні курси, конференції та семінари, де познають ази та отримують знання щодо тренувального процесу у флорболі. Сама команда досить часто проводить товариські зустрічі та, за нагоди, бере участь в турнірах, які відбуваються в Київській області та по всій Україні.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/yzobrazhenye_viber_2019-11-17_16-38-10.jpg)
Нещодавно команда броварських флорболістів повернулася з турніру у Луцьку, де показала досить непоганий результат, пробившись до півфіналу змагань.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/78923621_430201990988993_7412235893508931584_n.jpg)
Кореспондент "ПОГЛЯДу" відвідав тренування команди та поспілкувався з гравцями та керівником СК "ЛАЙТ" Сніжаною Берлінець.
"Існує декілька версій звідки пішов флорбол. Але, я точно знаю звідки флорбол з'явився в моєму житті (посміхається-ред.) З простого захоплення моїх дітей-підлітків. Мені хотілось бути поряд з ними, допомагати і розділяти їх інтереси. Компанія молодих хлопців та дівчат мали бажання цікаво і корисно проводити час разом, долучаючи до цього інших дітей. Їм в цьому допомогли, подарувавши флорбольні ключки. Так півтора роки тому створилася команда. Спочатку грали на вулиці на спеціальних полях, а вже з похолоданням почали шукати зал. Долучилися небайдужі дорослі та почали допомагати", - розпочала свою розповідь Сніжана Берлінець.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/77420500_440582909973730_4536552656574873600_n.jpg)
"Поступово до тренувань почали долучатись інші діти різного віку. Згодом, знайшли тренера, познайомились з людьми, які розвивають флорбол в Україні і так було окреслено нові плани, бачення, цілі та мету. Коли бачиш запал та радість на обличчях дітей, це спонукає рухатись до нових вершин".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/78343777_3384706401594120_1648171082542219264_n.jpg)
"Флорбол - гра дуже активна і динамічна. Саме так активно та насичено пролетіли півтора роки розвитку нашої флорбольної команди. На сьогодні, ми маємо вже клуб «Лайт», в складі якого є дві команди різних вікових категорій: діти 9-12 років та 13-15 років. В минулому році організовували поїздки на товариські матчі в інші міста. Влітку було проведено два флорбольних табора для дітей. В цьому році взяли участь в Прісепт лізі, яка проходить в Луцьку. Проводимо товариські зустрічі з командою Києва, зареєстрували Громадську організацію. Та це тільки початок, ми не зупиняємось, є нові плани і мрії".
Флорбол – гра командна, це результат не однієї людини, а плід взаємодії. В організації та розвитку флорболу в нашому місті беруть участь самі підлітки з основного складу (які створювали команду), вони ведуть сторінку в соцмережах, розробили статут команди, логотип клубу, шукають інвентар, їздять на навчання тренерів та допомагають тренуватися меншим.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/yzobrazhenye_viber_2019-12-02_22-02-09.jpg)
Спортклуб "ЛАЙТ" існує не тільки заради гри. У колектива є чітки цілі та мета, які вони для себе визначили та дотримуються подальших планів:
- Доступний для дітей спорт. Спорт - це дороге задоволення і, на жаль, не всі можуть дозволити його собі. Ми шукаємо фінансову підтримку та доступний інвентар, щоб дати можливість дітям займатись.
- Створення можливостей для дітей проводити час не на вулиці. Це альтернатива гаджетам, залежностям та сумнівним компаніям, під вплив яких так легко попадає зараз молодь.
- Розвиток цілісної особистості дитини як фізично, так духовно і душевно. Фізичний розвиток - тільки одна сторона особистості. Для нас важливо ростити не просто спортсменів, а людей з правильним життєвим фундаментом. Тому ми проводимо для дітей уроки християнської етики, організовуємо зустрічі, спілкування, поїздки, де вчимо їх не тільки як вигравати, а як допомагати іншим, як товаришувати, як вміти програвати і підтримувати один одного.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/yzobrazhenye_viber_2019-12-02_22-02-10.jpg)
"У нашого клубу ще немає великих спортивних досягнень, але найбільшу радість приносить спостерігати, як за цей час діти зростають в своєму характері, досягають перемог над своїми слабкостями, вчаться любити ближніх, розвиваються фізично та духовно... "Діти – наше майбутнє!" Ми часто це чуємо. Наш флорбольний клуб направлений розвивати світле майбутнє, саме тому ми і ЛАЙТ", - підсумувала пані Сніжана.
ДОВІДКОВО: Флорбол — командний вид спорту. Один з різновидів хокею, грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться ключкою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника.
Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна федерація флорболу (МФФ). На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі. (Вікіпедія)
Першим завжди важко, але у команди є бажання і вони налаштовані розвиватися. Якщо хтось захоче приєднатися до колективу, спробувати себе у новому виді спорту, або можливо у когось виникне бажання допомогти у розвитку команди та флорболу в Броварах - телефонуйте за номером: +38 (050) 38-98-981 Сніжана Берлінець, керівник ГО СК "ЛАЙТ".