Співчуваємо, але коштів не дамо: як мешканці Броварів під облраду ходили (відео)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/20191217_105236-2000x1500.jpg)
17 грудня під будівлею Київської облдержадміністрації зібралися мешканці Броварів з плакатами: "Школу дітям", "Діти вчаться у три зміни", "Бровари - найбільший платник податків". Відвідав акцію і кореспондент "ПОГЛЯДу".
Найбільша проблемою для Броварів є відсутність нової школи. Діти навчаються в три зміни, але навіть це не вирішує проблеми. Наразі у місті шукають різні приміщення, де можна було б розмістити декілька класів, серед озвучених зала та кабінети МКЦ "Прометей", шахового клубу та, навіть, Броварського вищого училища фізичної культури, який знаходиться в підпорядкуванні області.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/20191217_105219-2000x1500.jpg)
На жаль, не всі бажаючі змогли прибути до стін обласних можновладців, коли на бюджетній комісії облради розглядалося таке важливе для броварчан питання.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/20191217_113330-2000x1500.jpg)
Вже під час самого засідання комісії депутат Київської облради Олег Іваненко нагололосив на тому, що Броварам потрібна школа і запропонував внести зміни до бюджету на 2020 рік, доповнивши пунктом про виділення 25 млн грн. на будівництво броварської школи.
Іншою пропозицією було: "висловити стурбованість ситуацією, що склалася в Броварах та шукати можливості її вирішення, тобто - поспівчувати.
Ще один облдепутат від Броварів Роман Сімутін наполегливо рекомендував піти під міськраду Броварів і там влаштовувати "балаган" та вимагати кошти.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/Screenshot_22.png)
Отже, за підсумками голосування членів бюджетної комісії Київської обласної ради було вирішено повернутися до цього болючого питання в наступному році, а поки... співчуваємо.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/20191217_113340-2000x1500.jpg)
Вже після повернення до Броварів "ПОГЛЯД" поспілкувався та взяв коментар у депутата Київської обласної ради Олега Іваненка: "Цим питанням ми займаємося вже дуже давно, три останні роки свого депутатства я займаюся саме вирішенням цього питання. Наразі проєкти зроблено, будівництво школи розпочато та йде і можливо, що уже у вересні 2020 вона буде здана у експлуатацію. Сьогодні (17 грудня-ред.), на бюджетній комісії, ми вимагали від обласної ради знайти можливості фінансування будівництва початкової ланки броварської школи. Наголошу, що Бровари один з найбільших платників податків до обласного бюджету, вони складають 10% всього бюджету столичного регіону".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/20191217_105225-2000x1500.jpg)
"Найбільший платник податків отримає найменшу увагу від області. Ми вимагали виділити нам 25 млн на добудову біля десятої школи, що складає близько 20 (%) відсотків від загального бюджету вартості будівництва школи, яке обійдеться приблизно в 130 млн грн. По факту, хочу подякувати броварчанам, які зібралися, прийшли та підтримали. Дякую депутатам міської ради, які теж прийшли на засідання бюджетної комісії та своїми виступами намагалися переконати членів комісії про необхідність виділення цих коштів, на жаль, це не допомогло. Також хотів би відмітити одного з обласних депутатів від нашого міста, який вів себе досить не коректно по відношенню до Броварів та його мешканців. Що стосується мене, то мої депутатські кошти, як і три роки поспіль, будуть направлені на школу, а це 5 млн грн.. Минулого року мною було направлено 4,4 млн грн. та позаминулого 8,7 млн грн. Також, на минулий рік заплановано 5 млн грн. депутатських коштів від Олексія Дорошенка. Ми будемо продовжувати відстоювати виділення 25 млн грн. з обласного бюджету та шукати фінансування в наступному році."
Руслан СЕМЕНЕЦЬ, інформаційна агенція "ПОГЛЯД"