Новини
Київщина
Київщина-суспільство

Шулявський міст – примарна споруда для киян

15.01.2020 Альона Ткаченко 0

З офіційного відкриття Шулявського шляхопроводу пройшло понад два тижні.

Першим мостом проїхав мер Кличко в костюмі Миколая  "Міст - це жива конструкція", - сказав журналістам Кличко, відповідаючи на питання: чому міст трясеться? Також показово на мосту їздили 30-тонні крузовики. "Ми ми з будівельниками стояли під мостом. Є в них така традиція," – додав мер.

Як повідомляє "СтопКор", через порушення технології вийшов ідеально хвилястий міст.

То чому мерія так квапилася із відкриттям та в чому тут небезпека?

Шулявський міст – один з найдорожчих у світі, на 700 кв м витратили понад 1 млрд гривень.

Відомо, що проєкт Шулявської розв'язки має дві черги. Перша, яку вже здали на 80%, – це будівництво шляхопроводу з пандусами, два лівоповоротних з'їзди та два правоповоротних , а також тротуари й пішохідні переходи. Проте, ми наразі може спостерігати лише напрямок "рух прямо". Яскраво видно перевтілення "втомленого" мосту на фото.

А це затверджена схема.

"Усю розв’язку плануємо завершити до літа наступного року. На шляхопроводі вже змонтували освітлення, заасфальтували проїжджу частину, нанесли на полотно тимчасову розмітку", – зауважив Кличко.

Хоча за словами транспортного інженера Віктора Петрука, за ці 80% вже готового об’єкту взаплачено 104% вартості першої черги.

Для другої черги, однієї із так званих пелюсток цієї розв’язки, необхідно повністю знести 5-й цех Першого київського машинобудівного заводу, де збудують ще одну, вже третю пелюстку розв'язки.

Як виявляється, про плани знищення цеху керівництво заводу дізналося вже тоді, коли проєкт було затверджено і почалися підготовчі роботи з будівництва, тому такі дії будуть незаконними. До того ж Фонд держмайна, у власності якого знаходяться 100% акцій цього промислового гіганта, теж такого дозволу не надавав.

"Є певна група людей, яка знаходиться у змові з метою відчуження цього заводу і будівництва на його місці великого житлового комплексу, ось це головна проблема того, що місто реалізує такий недосконалий проект", – вважає Віктор Петрук.

Тож українцям лишається докачекатися літа, щоб побачити чи дісно вийде обіцяний повноцінний шляхопровід.

Фото: Шулявський міст; Інформаційний портал "СтопКор"