#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина-суспільство

Штрафи за недопалки: новий закон про управління відходами

07.07.2020 Альона Ткаченко 0

pinterest

В Україні планують збільшити шрафи за викинуті недопалки та сміття. Тепер за шкоду довкіллю українцю доведеться заплатити близько 2,5 тис грн.

Так, профільним Комітетом з питань екологічної політики та природокористування підготовлено проєкт про управління відходами № 2207-1. 

Про це інформує ТСН.

За словами ініціатора законопоєкту Олега Бондаренка, грошові покарання за сміття в Україні запроваджено давно, але суми незначні. Наприклад, сміття викинуте з потягу, становить до 170 гривень, а з транспорту або судна – 17 гривень. Згідно нових штрафів порушникам доведеться платити від 1700 до 2550 гривень.

Як зазначає Анатолій Куцевол, директор ВО "Платформа Громадянських Ініціатив", щоразу, коли люди викидають недопалок повз сміттєвий бак, мають пам’ятати, що вони шкодять рослинам.

"Дослідження університету Англії Раскін (Велика Британія) показують, що через присутність у ґрунті недопалків схожість трави зменшується на 10 %, а довжина коріння на 13 %. Особливо гостро ця проблема відчувається у міських парках. Багато курців за звичкою кидають недопалки на землю, бо сприймають їх як вироби з органічних речовин.  За 15 років фільтр розпадається на мікропластик та мікроволокна, які ще довгий час шкодять довкіллю", – розповідає Анатолій Куцевол. 

Нагадаємо,  у липні посилили адміністративну відповідальність для власників громадських установ і закладів, а також маршруток за відсутність захисних масок у відвідувачів і пасажирів.