Новини
Україна
Довкілля

Шмигаль назвав ситуацію на заході України через затоплення критичною

24.06.2020 Бобрик Юлія 0

За словами прем’єр-міністра, цьогорічна повінь є найбільшою за 12 років.

Фото: ДСНС України

Про це він написав у своєму Тelegram-каналі.

Глава уряду Денис Шмигаль перебуває з робочою поїздкою в Івано-Франківській області, де сьогодні проінспектував ситуацію з паводком і назвав її критичною.

«Зрозуміло, що ситуація критична. Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року», – написав він.

Фото: Тelegram-канал Дениса Шмигаля

Як повідомляють в ДСНС України, в Івано-Франківській області випало до 70% місячної норми опадів, що спричинило потужні потоки, які на своєму шляху зруйнували дамби, мости і переходи. Наразі підтоплених населених пунктів більше 200, з них до 29 – немає проїзду. Зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. Крім того, від стихії загинуло три людини, одна – зникла безвісти.

Відео того, який вигляд має територія, що постраждала від негоди, опублікував Денис Шмигаль.

Проте Івано-Франківщина не єдина, що постраждала через погодні умови. Наразі потужні паводки також спостерігаються в Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях. Рятувальники продовжують надавати допомогу громадянам, що мешкають на заході країни, де внаслідок інтенсивних опадів та підняття ґрунтових вод спостерігається підтоплення автодоріг та домогосподарств.

На жаль, на цьому природа не зупиняється. Сьогодні, за прогнозом Укргідрометцентру, на р. Прут – пост Чернiвцi очікується проходження максимального рівня води високого дощового паводку висотою 680-730 см над нулем поста.

Тож о 14 годині розпочалося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглядатиметься питання виділення коштів для подолання наслідків негоди в західних областях України.

Нагадаємо, і на Київщині нещодавно негода також наробила чимало лиха.