Новини
Україна
Київщина

Щоб отримати український паспорт у ДМС не будуть вимагати виходу з іншого громадянства

16.12.2019 Оксана Кириленко 0

Голова ДМС Максим Соколюк розповів чи буде в Україні легалізовано подвійне громадянство.

«Конституційна норма про «єдине громадянство» збережеться: вона означає, що ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта», — сказав Соколюк в інтерв’ю «Європейській правді».

Проте будуть діяти певні обмеження щодо країн міграційного ризику. За словами глави ДМС, обмеження будуть діяти, зокрема, щодо Російської Федерації.

«Подвійне громадянство — це до певної міри програма імміграції в Україну… Але гасел «Приїжджайте!» недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити», — додав він.

Довідка

Ст. 4 Конституції України закріплює принцип "єдиного громадянства".  Однак, попри схожість назви, цей термін не містить заборони "подвійного" або множинного громадянства: йдеться про "єдине громадянство держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України". Також, за цим принципом, "якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України". 

Натомість непряма заборона мати подвійне громадянство ґрунтується на тому, що при отриманні українського паспорта громадянин бере зобов’язання відмовитися від інших громадянств, які він має.