Новини
Україна
Здоров'я

«Щоб ніде не було згадано прізвища Супрун, «бо Зоряна нервує»»: скандал у МОЗ

06.12.2019 Надiя Проценко 0

Керівниця Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко на своїй фейсбук-сторінці розповіла про останні 100 днів роботи МОЗу, цькування, залякування та про наміри звільнитися з Міністерства охорони здоров’я з практично усією своєю командою, яка складається з майже 10 працівників.

Свій допис, репост якого вже зробили 3 тисячі користувачів Фейсбуку, Ірина Литовченко розпочала зі слів: «Вчора вони перейшли межу, яку я для себе ставила. Причина – ціннісні й світоглядні розбіжності, які роблять неможливою подальшу роботу в МОЗ».

Вона пояснила, що 5 грудня по обіді державний секретар МОЗ зателефонувала системним адміністраторам сайту (одне із держпідприємств МОЗу) та сказала, що у них є 5 хвилин, щоб з сайту зникли абсолютно всі згадки про попередню політичну команду – новини, фотографії, відео – абсолютно все.

Доручення було виконано. У соцмережах розпочалась хвиля обурення. Так, сама Уляна Супрун 5 грудня написала: «Щойно дізналися, що з сайту Міністерства охорони здоров'я України зникли всі згадки про нашу команду — мене і моїх заступників — Pavlo Kovtonyuk, Oleksandr Linchevskyy, Olga Stefanyshyna та Роман Ілик. Політичне керівництво МОЗ наказало видалити всі відповідні матеріали (пошуковик видає заголовки, але самих новин не існує). Це сталося за кілька годин після того, як на моїй сторінці вийшов допис із аргументованою критикою дій та бездіяльності команди Міністерства охорони здоров’я та політики #УрядТехнокартів у сфері охорони здоров’я. Це дійсно дуже зріла реакція дорослих людей, які взяли на себе зобов’язання розвивати та змінювати країну…».

О 9 вечора, за словами Ірини Литовченко, надійшло ще одне доручення: «розмістити у Фейсбуці міністерства #антифейк-повідомлення, нібито відбувся технічний збій і всі новини з сайту пропали випадково, і ось вже сервер відремонтовано та все знову працює».

Але вона зазначила, що «це відверта брехня, про яку знає все міністерство. Я попередила, що якщо вони примушують мене брехати на сторінці міністерства, на своїй сторінці розповім правду. Вранці це добили «офіційним» повідомленням про технічні роботи на сайті, яке повісили вчорашньою датою. Але у адмінці видно, що повідомлення опубліковано вже після новин, які ми вішали на сайт вдень».

«Щоб ніде не було згадано прізвища Супрун, «бо Зоряна нервує»»: скандал у МОЗ

Пізніше матеріали таки повернули на сайт МОЗу.

Що відбувалось у МОЗ за останні 100 днів авторка посту зазначила: «Ще на першому чи другому тижні роботи цього міністра мене примусили переписувати ВСІ протоколи міжнародних зустрічей та довідки про попередню співпрацю, щоб ніде не було згадано прізвища Супрун, «бо Зоряна нервує».

За словами Литовченко, нове керівництво МОЗу застосовує брудні методи впливу, залякуючи аудитом і перевірками, цькуваннями СБУ, погрозами тітушкамм, «підсаджуванні» співробітників, даючи нереалістичні доручення, що суперечать одне одному… «Жодного разу моя команда не відмовилася виконувати свій обов’язок державних службовців та виконувала всі найнедолугіші завдання… Заходити у найскладнішу реформу країни з керівництвом, яке замість підтримки та побудови команди думає лише про власне крісло, – це було б прикрим самогубством…»

Ірина Литовченко повідомила також, що «вже 3 місяці в міністерстві немає затвердженого розподілу повноважень між заступниками міністра. Відсутні стратегічні напрямки та пріоритети, через це відбувається постійний хаос. Міністр щиро вважає, що 1 квітня вона «закінчить з реформою» і почне займатися іншими справами. Всі зусилля направлені лише на підписання документів, не усвідомлюючи важливості реалізації обраних стратегій, їх правильної комунікації та втілення в життя».

Закінчила свій допис Литовченко обіцянкою до кінця року залишити міністерство разом із практично усією своєю командою («вони так само не можуть більше терпіти постійні приниження та неадекватність того, що тут відбувається») та сподіванням, що у неї з однодумцями ще буде можливість повернутися та зробити ті зміни, на які заслуговує народ України.