Селище Дибинці на Київщині - важливий центр гончарства ХVII-XVIII ст.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/12/FB_IMG_1575194316895.jpg)
Селище Дибинці неподалік Богуслава - здавалось би, невелике село з 1000 мешканців, але цього року відзначає свою 780 річницю.
Відомо, що у 17-18 ст. Дибинці були важливим центром гончарства. Викладач у майстерні гончарства, яка зараз діє у селищі, розповів, що
раніше майже кожна родина у селі займалась гончарством, зокрема і його пращури.
Споряджали повні вози посуду та інших гончарних виробів і вирушали на ярмарки: хто на найближчі, а хто й далі на Південь. У радянський час ремесло занепало. Але на початку 2000-х небайдужі люди почали відроджувати гончарство у краї.
Зараз у селі на території бази відпочинку «Гончарі» діє гончарна майстерня. Двічі на тиждень діти з довколишніх сіл тут вивчають ремесло, яким 300 років тому займались їх прадіди. До речі, кожен охочий тут може замовити індивідуальний майстер-клас.
Фото та текст Тетяни Єфременко