Новини
Кримінальні новини
Київ

СБУ викрила шахрайську схему в КМДА

05.02.2020 Оксана Кириленко 0

За 10 років зловмисники привласнили 4 мільйони гривень на незаконному патенті.

У 2008 році на замовлення Київської міськдержадміністрації комунальне підприємство «Київський інститут земельних відносин» створило автоматизовану систему програмного комплексу «Кадастр». Разом із тим колишній заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА та екс-начальник відділу прикладного програмного забезпечення підприємства-розробника незаконно зареєстрували на себе виключне право на програмний продукт.

Через шахрайську схему посадовці незаконно отримували авторську винагороду у розмірі 5% від прибутку, яка мала б надходити на рахунки комунального підприємства, яке насправді розробило програмний комплекс. Таким чином за 10 років зловмисники завдали місцевій громаді на 4,3 мільйона гривень збитків.

Крім того встановлено, що весь цей час видатки на обслуговування та удосконалення комплексу йшли із бюджету столиці.

У межах кримінального провадження обом зловмисникам оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав вчинені службовою особою з використанням службового становища) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття протиправної діяльності зловмисників проводились спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури.

ГУ СБУ у м. Києві та Київській області