Новини
Україна
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

СБУ підтвердила проведення обшуків у власників "Укрнафти" та "Укртатнафти"

Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом компаній.

СБУ підтвердила проведення обшуків у власників

Служба безпеки України підтвердила проведення обшуків у власників і топменеджменту "Укрнафти" та "Укртатнафти". Про це в середу, 1 лютого, повідомили на сайті СБУ.

"У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень", ‒

пресслужба СБУ

Відомо, що низка слідчих дій проведена в рамках розслідування справи про привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта". Зокрема, в рамках кримінальних проваджень документують 10 епізодів злочинної діяльності. Йдеться про виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їх активів.

СБУ підтвердила проведення обшуків у власників
СБУ підтвердила проведення обшуків у власників
СБУ підтвердила проведення обшуків у власників
СБУ підтвердила проведення обшуків у власників
На фото, за даними ЗМІ, обшук у Коломойського

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників та бенефіціарів компаній.

Нагадаємо, в листопаді 2022 року, співробітники СБУ вжили превентивних заходів, щоб не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу у державну власність у робочому стані. Це було зроблено після засідання Ставки верховного головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила рішення щодо забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

Тоді загалом акції п’яти стратегічно важливих підприємств України були примусово відчужені у власність держави: Мотор Січ", "Укрнафту", "Укртатнафту", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор". До слова, дані підприємства знаходилися у власності Жеваго, Коломойського, Григоришина та Богуслаєва. Нагадаємо, В'ячеслава Богуслаєва, керівника АТ "Мотор Січ", затримали за підозрою в держзраді. Як встановило слідство, запорізька компанія продовжувала поставляти двигуни та запчастини на російські ударні вертольоти навіть під час повномасштабного вторгнення. Також у Богуслаєва знайшли російське громадянство.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.