Новини
Україна
Бориспіль
Здоров'я

Ризики середні: Україна не вводить обмежень на контакти з Китаєм через спалах коронавірусу


Міжнародний аеропорт «Бориспіль» отримав лист із рекомендаціями від «Лабораторного центру на повітряному транспорті МОЗ України» щодо нового китайського коронавірусу, що почав стрімко поширюватись у Китаї з грудня минулого року та станом на 23 січня забрав життя 25 осіб. Як повідомила прес-служба аеропорту, у листі не рекомендують обмежувати поїздки з Китаєм. Про це повідомляє hromadske.

Ризики середні: Україна не вводить обмежень на контакти з Китаєм через спалах коронавірусу
Фото - Reuters

«Своїм офіційним листом СКП повідомляє, що контролює ситуацію і перебуває в тісному контакті з Національними органами влади Китаю. А також не рекомендує будь-які обмеження на поїздки і торгівлю з Китаєм», — йдеться у повідомленні.

У «Борисполі» зазначають, що інформація про виявлення на борту повітряного судна людини з ознаками інфекційної хвороби може надійти від екіпажу повітряного судна за 30 хвилин до прибуття в аеропорт або після зарулювання повітряного судна на місце стоянки.

Фото - Physician's Weekly

«Всі співробітники аеропорту та інших залучених організацій діють згідно з затвердженими технологічними інструкціями та максимально контролюють ситуацію», – запевняють в аеропорті.

Пасажирів, які прибувають з Китаю, санітарно-карантинні підрозділи України будуть запитувати про самопочуття, щоб уникнути ввезення хворих на коронавірус. Про це під час брифінгу заявив в.о. генерального директора «Центру громадського здоров'я» Ігор Кузін. Відомо, що 23 січня о 13:00 прибув літак із китайського міста Санья. «Санітарно-карантинні підрозділи МОЗ прийняли цей літак, додаткові заходи не запроваджуються. Разом з членами екіпажу проводилося спільне опитування та перевірка наявності звернень або поганого самопочуття», – розповів Ігор Кузін.

За його словами, санітарно-карантинні підрозділи разом з прикордонниками щоденно будуть зустрічати основні літаки, які мають пряме сполучення з Китаєм. З китайським містом Ухань (провінція Хубей), де спалахнув новий коронавірус, Україна не має прямого авіасполучення. Водночас Кузін наголосив, що додаткових заходів наразі не будуть впроваджувати: «Ризик занесення або імпорту випадків у країни ЄС або до конкретної країни поки оцінюється як середній. Це не вимагає накладання певних обмежень на переміщення вантажів, товарів або осіб, які подорожують».

Однак на відміну від України, деякі аеропорти світу, як повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на іноземні ЗМІ, починають перевіряти пасажирів щодо зараження коронавірусом.