Новини
Київщина

Рятувальники смт Рокитне отримали сучасний пожежний автомобіль

04.12.2019 Руслан Семенець 0

4 грудня завдяки Головному управлінню ДСНС України у Київській області в 18–ДПРЧ смт Рокитне надійшов сучасний пожежний автомобіль.

Цей автомобіль відрізняється своєю компактністю, комфортнішими умовами та кращими технічними можливостями. Він може привезти велику кількість вогнегасних речовин, а це дозволяє зменшити час на ліквідацію пожежі та підвищує безпеку громадян. Ємність цистерни автомобіля розрахована на 4 тонни води та 400 літрів піноутворювача. Також ця пожежна машина обладнана телескопічною щоглою, на якій піднімаються додаткові прилади освітлення, що у свою чергу забезпечують якіснішу і безпечнішу роботу рятувальників у темну пору доби. А ще вона оснащена автономним п’ятикіловатним генератором, засобами захисту від ураження електричним струмом при відключенні електродротів, які перебувають під напругою.

Авто додатково обладнане мотопомпою. Зазвичай мотопомпи використовуються для гасіння торфовищ. А тут її можна використати й для закачування води в цистерну пожежного автомобіля, якщо він за якихось причин не зможе під’їхати до водойми. Як і в комплектації кожного пожежного автомобіля, звичайно ж, є рукави для подачі води та сучасні американські стволи, за допомогою яких проводиться розбризкування вогнегасної рідини. Авто обладнане значно потужнішим водяним насосом, також є бензоріз, який може різати як метал, так і бетон. У комплекті є і бензопила, сучасні ноші для евакуації постраждалих. А ще в кабіні автівки у спеціальних відсіках розміщені апарати захисту органів дихання. Це дозволяє рятувальникам економити час та одягати їх вже під час руху, а не чекати приїзду до місця призначення. Після навчання особового складу автомобіль буде встановлено на бойове чергування.

Головне управління ДСНС України у Київській області